27 Kasım 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Diyanet TV’den çocuklara özel yayınlar

Diyanet TV, yeni yayın döneminde çok sayıda programı çocuklarla buluşturuyor.

Yeni yayın döneminde çocuklara özel programlar hazırlayan Diyanet TV, Kur'an kursundan çizgi filmlere, çocuk programlarından tiyatroya kadar birbirinden eğlenceli ve öğretici programları çocuklarla buluşturuyor.

Şeker Hoca ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve birbirinden keyifli hikayelerin çocuklara anlatıldığı Diyanet TV’de, “Dinimi Öğreniyorum” adlı programla Hz. Peygamber'in ahlakı, İslam dininin inanç ve esasları çocuklara aktarılıyor.

Harfler Köyü’nde çocukların bir taraftan eğlenirken bir yandan da Kur'an harflerini öğrenmeleri amaçlanıyor.

Yusuf'un Dünyası, temizlik ve beslenme gibi temel konuları çocukların dilinden işliyor.

Hz. Muhammed’in (s.a.s.) hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi “Dedemin Öyküleri” ve “Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis” isimli programlarda çocuklara anlatılırken, Gezgin ile Meraklı’da ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel mirasları ekranlara taşınıyor.

“Evdeyiz”

Diyanet TV'de yeni yayın döneminde ekranlara gelen Evdeyiz’de, salgın sürecinde zamanının çoğunu evde geçiren çocuklara kaliteli vakit geçirmeleri için tavsiyelerde bulunuluyor.

Bir yandan resim ve el işi çalışmaları yapılırken diğer yandan pratik lezzet tarifleri veriliyor.

Çocuklara ve gençlere uzmanlar eşliğinde beslenme, temizlik gibi önemli konularda tavsiyelerde bulunuluyor, kitap köşesinde birbirinden güzel kitaplar çocuklara tanıtılıyor.

“Hikayelerle Çocuk Tiyatrosu”

Çocuk Tiyatrosu’nda toplumsal ve insani değerlere dikkat çekiliyor.

Tiyatro oyunlarında çocuklara hayvan sevgisi, güzel ahlak, tevazu, temizlik, merhamet, dürüstlük gibi konular anlatılıyor.

“Bir Çocuk Bir Dünya”

Diyanet TV’de yeni yayın döneminde çocuklarla buluşan programlardan biri olan Bir Çocuk Bir Dünya’da, çocukların eğlenirken öğrenmesi amaçlanıyor.

Programda çocukların renkli dünyalarına inilerek keyifli bir sohbet gerçekleştiriliyor.

Çocukların konuk olduğu programda, her hafta üç minik konukla temizlik ve beslenme gibi konulara değiniliyor, sorulan sorulara yanıt veren minik konuklar sohbet tadında güzel bir programı izleyiciyle buluşturuyor.

“Taktak ile Tıktık”

Diyanet TV’nin yeni programı “Taktak ile Tıktık” adlı programda çocuklar deyimler ve atasözlerini öğreniyor.

Bu programda sevimli ağaçkakanlar Taktak ile Tıktık, çocuklara atasözleri ve deyimleri öğretiyor.

Okumayı ve araştırmayı seven meraklı ağaçkakan Taktak, bir o kadar tembel olan arkadaşı Tıktık'a; “Sabrın Sonu Selamettir”, “Damlaya Damlaya Göl Olur”, “Sakla Samanı Gelir Zamanı”, “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” gibi atasözü ve deyimleri öğretiyor.

Birbirinden eğlenceli ve öğretici programlar, yeni yayın döneminde Diyanet TV’de çocuklarla buluşuyor.

Kaynak: Diyanet Haber


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.