25 Kasım 2017 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi Ünilig ragbide şampiyon

Anadolu Üniversitesi Ünilig ragbide şampiyon
  • 10 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 2159 kez okundu

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Ligi Finalleri 29-30 Nisan tarihlerinde İzmir Ege Üniversitesi Stadyumu'nda gerçekleştirildi. Finallerde, Anadolu Üniversitesi Bayan ve Erkek Ragbi takımları, şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı.

Antrenörlüğünü Emin Erden’in üstlendiği Anadolu Üniversitesi Erkek Ragbi Takımı, Bartın  Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, ODTÜ ile oynadığı karşılaşmaları kazanırken sadece Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile berabere kaldı ve toplamda elde ettiği 14 puanla şampiyon olmayı başardı.

Antrenörlüğünü Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Köse’nin üstlendiği Anadolu Üniversitesi Erkek Ragbi Takımı ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi ile oynadığı üç maçta üç galibiyet alarak 9 puan elde etti ve şampiyonluğa ulaştı. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi Bayan Ragbi takımı 2015-2016 sezonu da dahil olmak üzere, bugüne kadar oynadığı toplam 14 maçın tamamını kazanarak namağlup olma ünvanını da korumuş oldu. 

Namağlup şampiyon olan Anadolu Üniversitesi Bayan Ragbi Takımının kaptanı Melike Şahan turnuvanın ardından düşünceleri şöyle dile getirdi: ”Şampiyon olduğumuz icin çok mutluyuz. Aylardır düzenli antrenman yapıyoruz ve takım bütünlüğümüz ön planda. Oyuncu rotasyonunda hiç sıkıntı yaşamadık; kadromuzda yer alan genç ve tecrübeli oyuncular birbirleriyle uyum içinde mücadele ediyor. Elemelerde de finallerde de hiç maç kaybetmeden farklı skorlarla rakiplerimizi yendik. Avrupa’daki turnuvada da okulumuzu temsil etmeyi cok istiyoruz.”Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri