19 Haziran 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Geleneksel Okçuluk ve Atlı Okçuluğa İlgi Giderek Artıyor

Son yıllarda geneleneksel sporlara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellkle gençlerin ilgi duyduğu bu sporlarla ilgili Eskişehirde faaliyet gösteren Eskişehir Sultan Ata Sporları Derneği de bu konudaki ilgiye yanıt vermeye çalışıyor.

Geleneksel okçuluk, Ata Binme, Atlı Okçuluk gibi alanlarda gençlere eğitimler veren Dernek aynı zamanda geleneksel Türk kıyafetleri ve Türk Kültürü ile ilgili yaptığı özverili ve takdire şayan çalışmalarıyla her türlü organizasyona da destek vererek paylaşımlarda bulunuyor. Geneleksel sporlarımızın ve Türk kültürünün yaşatılması için yapılan çaışmaları önemli bir misyonu Eskişehirde yerine getiriyor.  


Kurucusu Cüneyt Buzlu'nun özverisi ile Eskişehirde ve Türkiye de sesini duyuran Eskişehirli sporcular pek çok Ulusal ve uluslararası etkinlikte de yer alarak Ata Sporlarını yaşatmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Kendi çabaları ile bugüne kadar gelen derneğin üyeleri arasındaki fotoğrafçılar ise çektikleri fotoğraflarla adeta film kareleri içinde tarihi yeniden canlandırıyorlar.

 

 
Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar