13 Aralık 2017 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KANO TÜRKİYE KUPASI SARISUNGUR’DA SAHİPLERİNİ BULDU

KANO TÜRKİYE KUPASI SARISUNGUR’DA SAHİPLERİNİ BULDU
  • 7 Ağustos 2017 Pazartesi
  • 1471 kez okundu

Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Durgunsu Kano Türkiye Kupası 4-6 Ağustos tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirildi. Birbirinden heyecanlı müsabakaların gerçekleştirildiği yarışlarda 228 sporcu Türkiye Kupası’nı alabilmek için kürek çekti. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mamuca’da hayata geçirilen Sarısungur Göleti su sporlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen şampiyonalardan sonra Kano Federasyonu tarafından büyük beğeni toplayan Sarısungur Göleti, bu sene de Türkiye Kupası yarışlarına ev sahipliği yaptı. 4-6 Ağustos tarihleri arasında17 şehirden 22 takımın yarıştığı Durgunsu Türkiye Kupası yarışlarında şampiyonlar kupalarını aldı.

228 sporcunun kürek çektiği yarışlarda Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’de 15 sporcu ile yarışmalara katıldı.
Ödül töreninde konuşan Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı bu yıl da Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Kabakçı “Etkinliğimizin gerçekleşmesinde büyük bir misafirperverlik örneği gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibine yürekten teşekkür ediyoruz. Durgunsu anlamında Türkiye’deki sayılı göletlerden birini Eskişehir’e kazandırmışlar. Bizlerde Kano Federasyonu olarak bugün Türkiye Kupası yarışlarını tamamladık. 1 ay sonra yine burada Türkiye Şampiyonası’nda daha fazla kulüp ve sporcu ile bir araya geleceğiz” dedi.
Yılmaz Büyükerşen adına Kabakçı’ya plaket takdim eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen ise “Öncelikle sizleri Eskişehir’de misafir etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum ki burada kürek çeken tüm sporcularımız uluslararası yarışlarda ülkemiz adına başarılara imza atacaklardır” dedi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri