22 Mayıs 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İsim Sponsorluğu Üzerinde BASKI KURULUYOR

İsim Sponsorluğu Üzerinde BASKI KURULUYOR
  • 11 Eylül 2017 Pazartesi
  • 2750 kez okundu

Eskişehirspor'un içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları açmak için önemli bir olasılık olan Yeni Stadyumun isim hakkının devri düşüncesi adeta Baskı altına alınıyor. Sürekli olarak yeni Stadyum adının Yeni Atatürk Stadyumu olarak kalması yönünde yapılan açıklamalar olasılı sponsor adaymarını da çekimser bırakıyor. Zira Atatürk ismine karşı geliniyormuş gibi bir anlam yüklenmesi söz konusu olacak gibi duruyor. Stadyum Eskişehirspor için adeta can simidi ve bu şekilde sürekli bir BASKI OLUŞTURULMASI stadyum için isim sponsoru arayılarını CİDDİ ZARAR veriyor..

Stadyum isminin Eskişehirspor'a ciddi bir gelir sağlayarak mevcut ekonomik sıkıntıları aşması için en somut adım gibi görünmesine karşın bu kısır isim çekişmesini bu olasılığın adeta önüne engel oluyor. En son bu konuda Atatürkçü Düşünce Derneği bir açıklama yaptı..

Peki Dernek bu şekilde bir İSİM sponsoru buldu mu acaba? Şuan yapılan bu diretmeler mali krizi açma konusunda önemli bir olasılık olan İSİM SPONSORLUĞUNUN önünde ciddi bir mahalle baskısı yapmak gibi görünüyor..

PEKİ BU EKONOMİK SIKINTIYI ÇÖZMEK İÇİN NE GİBİ BİR ÇÖZÜM ÖNERİLERİ VAR?

İşte ADD 'nin yaptığı o açıklama..

“Eskişehir Atatürk Stadyumu”

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, Sazova'da açılan yeni stadın isminin ATATÜRK Stadyumu olmasını istiyoruz. Eskişehir Cumhuriyetin değerlerine bağlı, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten inanan, Çağdaş bir Cumhuriyet kentidir. Yeni stadın açıldığı dönem, stadın isminin ATATÜRK olarak devam edeceğinin belirtilmesi ve basında bu şekilde kullanılmasına rağmen, son dönemde özellikle maç yayınlarını veren televizyon kanallarında ve gazetelerde stadın isminin Eskişehir Yeni Stadı olarak verilmesi Eskişehir Kamuoyunda üzüntü ile karşılanmaktadır. ATATÜRK ismi özellikle silinmek mi istenmektedir? Eskişehir'in çağdaş, aydın, duyarlı halkı stadın isminin ATATÜRK olmasını istemekte ve bu yönde Eskişehir Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’nin ve İlçe Belediyelerinin, Eskişehirspor yöneticilerinin üzerine düşeni biran önce yapmaları gerekmektedir.

Eskişehir Halkı ATATÜRK isminin silinmesine asla izin vermez, bunu yapmaya kalkanlardan ve izin verenlerden de günü geldiğinde hesap sormasını bilir.     
                 
Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Çağdaş Eskişehir'e yakışanın yapılmasını ve Eskişehir Atatürk Stadyumu isminin yaşatılmasını istiyoruz. Eskişehir Halkının isteğinin de bu yönde olduğunu biliyoruz. Kent yöneticilerine düşen görev de halkın isteğinin yerine getirilmesi ve gurur kaynağı olan ATATÜRK isminin stattan silinmemesidir. 10/9/2017


Cihan TAŞAR
Atatürkçü Düşünce Derneği
Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar