25 Eylül 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi şehir ile bu kez tenis turnuvasında buluştu

Anadolu Üniversitesi, geleneksel hâle gelen ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tenis Turnuvası” kapsamında farklı yaş gruplarındaki sporculara kapılarını açarak spor kültürünün tüm şehre yayılmasına katkıda bulundu. 70’i aşkın sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen turnuvanın final müsabakaları ise 8 Kasım Çarşamba günü Yunus Emre Kampüsü Tenis Kortları’nda oynandı. Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreniyle şampiyonlar, kupalarına ve madalyalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Final müsabakalarında Erkekler 45+ yaş kategorisinde Nezih Orhon ve Hasan Basri Keskin karşılaşırken, Orhon rakibi Keskin’i iki sette de 6-4’lük skorla geçerek şampiyonluğa adını yazdırdı. Kadınlar 35-45 yaş kategorisinde ise Huriye Doğan ve Özgür Kaptan’ın karşı karşıya geldiği mücadelede rakibine karşı 6-2 ve 6-0’lık skorlar alan Huriye Doğan turnuvadan şampiyon olarak ayrılan taraf oldu.

"Amacımız sporseverleri sporun içinde tutmak"

Anadolu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Celal Avni Öztürk, tenis turnuvasının geleneksel bir hâle geldiğine değinerek, “Bu turnuva, üniversite öğrencileri ve çalışanların yanı sıra kent halkı ile tenise gönül veren tüm sporseverlerin de katılım gösterdiği bir organizasyon olması bakımından önem taşıyor. Hatta turnuvaya sadece Eskişehir’den değil, çevre illerden de katılım gösteren sporcularımız oldu. 70’i aşkın sporcunun katılım gösterdiği turnuva kapsamında 100’ün üzerinde müsabaka gerçekleştirildi. Bu tarz spor turnuvaları, insanın ruh ve beden sağlığını koruması bakımından önem taşıyor. Onun için bizim amacımız da sporseverleri sporun içinde tutmak.” dedi.

"Anadolu Üniversitesi bana öncü oldu"

Kadınlar 35-45 yaş kategorisi şampiyonu Huriye Doğan, tenisin hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “2009 yılından beri tenis oynuyorum ancak bu turnuvaya ilk kez katıldım ve şampiyon oldum. Tenisi, Anadolu Üniversitesi sayesinde öğrendim ve aynı zamanda da bu sevgime öncü oldu.” diye konuştu.  Bu tarz turnuvaların kendilerini rakiplerine göre mukayese edebilme anlamında önemli olduğuna değinen Doğan, Anadolu Üniversitesinin bu tür turnuvaları fazlasıyla yapmasını ümit ettiğini dile getirdi.

"Bu turnuvada kazanan ve kaybeden yok"

Erkekler 45+ yaş kategorisi şampiyonu ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Nezih Orhon ise, “Anadolu Üniversitesinde, Atamızın bize bıraktığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın turnuvasını oynamak çok güzel bir şey. Bu turnuvada zaten kazanan ve kaybeden yok. Herkes burada dostça Cumhuriyet Bayramı’nın ve zaferin mutluluğunu sürüyor.” diyerek, bu etkinliğin farklı yaş gruplarını bir araya getirmesi bakımından da önemli olduğunu ifade etti.

Karşılaşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Celal Avni Öztürk tarafından kupaları takdim edildi

Turnuvada derece elde eden isimler ise şu şekilde sıralandı;

18-30 Yaş Kadın Kategorisi: 1.Feyza Halis, 2.Funda Uyanık

30-45 Yaş Kadın Kategorisi: 1.Huriye Doğan, 2.Özgür Kaptan

18-30 Yaş Erkek Kategorisi: 1.Emrah Baran, 2.Samet Çevikcan

30-45 Yaş Erkek Kategorisi: 1.Özgür Koçak, 2.M. Baki Çolakoğlu

45+ Yaş Erkek Kategorisi: 1.Nezih Orhon 2.Hasan Basri Keskin

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar