18 Ekim 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TARAFTAR KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLADI

TARAFTAR KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLADI
  • 13 Kasım 2017 Pazartesi
  • 2277 kez okundu

2. OLAĞANÜSTÜ ESKİŞEHİRSPOR TARAFTAR KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ

ESKİŞEHİRSPOR CAMİASINA;
Hepimizin malumu olduğu üzere kulübümüz tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Hepimizin sevdiği ve saygı duyduğu büyük başkanımız olağanüstü kongre kararı aldı. Kendisine verilen sözlerin tutulmaması bu kararda en önemli etkendir. Başkanımızın bu durumu dışında da bir çok konuda sıkıntıdayız. Takımımız bir türlü şanssızlığını kıramıyor,sportif başarı bir türlü gelmiyor, alacaklılar kapıya dayanmış hacizler birikmiş, puan silme cezaları kapımızda...

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi. Hepimiz geçmiş yönetimlerin kulübü doğru yönetmediğini, takımın bir bataklığa doğru gittiğini biliyorduk. Fakat sessiz kaldık. Hepimiz anlık başarılar, günü kurtarma adına gidişata müdahale etmedik. Siyasilerin, yöneticilerin, iş adamlarının inisiyatifine bıraktık yarım asırlık sevdamızı. Sonuç işte ortada! Bizler büyük Eskişehirspor taraftarı olarak gelinen bu noktada artık kaderimizi başkalarının eline bırakmayacağımızı belirterek sorumluluk alma kararı aldık ve geçtiğimiz hafta 2. Taraftar Kurultayı'nı topladık. Tüm camiayı ilgilendiren temel kararlar aldık. Aşağıda alınan kararlar kurultaydan çıkan,taraftarımızın belirtmiş olduğu kararlardır. Bu noktadan sonra aşağıdaki kararlar doğrultunda hareket edeceğimizi tüm camiamıza bildiriyoruz.

1. Başkanımızın görevinde kalmasını tüm kalbimizle istiyoruz. Ondan ne şampiyonluk istiyoruz ne de bizi ligde tutmasını! İstediğimiz tek şey bu kadar onurlu, bu kadar dürüst, bu kadar fedakar bir başkanın başımızda kalmasıdır. Kendisine verilen sözlerin tutulmadığını biliyoruz. Yalnız bırakıldığını biliyoruz, fakat başkanımız unutmasın ki siyah kırmızıya gönül vermiş yüzbinler arkasında. Günümüzde kolay rastlanılmayacak bir kamuoyu desteği var arkasında. Başımızda kalırsa biliyoruz ki biz kurumsallaşıp geleceğe güvenle ilerleyeceğiz. Başkanımızın kalması için bu taraftar her şeyi yapmaya hazırdır.

2. Bugüne kadar siyasilerin kulübümüzü olumsuz etkilediğini düşünüyoruz. Verdikleri sözleri tutmadıkları gibi, destek verdiklerinde ise camianın kimyasını bozan dayatmaları oldu. Kendi istedikleri hocaları, yöneticileri, futbolcuları getirdiler. Eskişehirspor üzerinden prim yaptılar. Kendilerini Eskişehirspor için nimet gördüler ve biz taraftarlar da içinde bulunduğumuz zor koşullar nedeniyle bu durumu hep kabullendik. Avuç açan hep biz olduk, kandırılan da yine biz olduk. Bu konuya duyarsız kalınmaya ve verilen sözlerin tutulmaması devam edildiği sürece onlara olan güvenimiz ve inandırıcılıkları tamamen kaybolacaktır. Akabinde siyasilerden tüm beklentileri kesmemizi doğuracaktır. Bu süreçte seçim dönemleri dahil hiçbir siyasiyi kapımızda görmek istemiyoruz. Bu noktadan sonra bizim yolumuz ' BAĞIMSIZ ESKİŞEHİRSPOR' yoludur..

3. TAM BAĞIMSIZ ESKİŞEHİRSPOR yolunda bir  sözümüz de  kardeşlerimize. Hepinize teker teker teşekkür ediyoruz. Büyük fedakarlıklarla, hem de dünya üzerinde çok az rastlanacak fedakarlıklarla takımda kaldınız,minnettarız. Fakat bu fedakarlığınız sahada mücadele etmeyeceğİniz, ter dökmeyeceğiniz anlamına gelmiyor.Aranızda kariyeri çerçevesinde ayrılmayı düşünen varsa bugünden bu kararını açıklasın. Darılmaca gücenmece yok,biz bu kararı saygıyla karşılar ve alkışlarla sizi uğurlarız. Boşalan mevkilere geleceğimiz olan kardeşlerimizi altyapıdan takviye eder, geleceğin takımını şimdiden inşa etmeye başlarız. Kararınız kalma yönünde olacaksa, beklentimizin terinizin son damlasına kadar savaşmanız olduğunu bilmenizi isteriz.

4. Bundan sonraki süreçte tamamen altyapıya dönülmelidir. Endüstriyel futbolda bu bütçelerle transfer yapmamızın ne denli zor olduğunu biliyor ve futbolcu satışının bizim çapımızdaki kulüpler için ne kadar hayati olduğunu da biliyoruz. Bir futbol kenti olan Eskişehir'den bu kadar az futbolcu çıkması düşündürücüdür. Geleceğimizin altyapı olduğunu biliyoruz ve artık altyapının gereken konuma getirilmesini istiyoruz.

5. Taraftarımız özellikle son yıllarda kulübün üzerindeki etkisini kaybetti. Bundaki en büyük etken içinde bulunulan sürecin olumsuz etkilenmemesi amacıyla sessiz kalınmasıydı. Takım düşüyor bağırmayalım, futbolcular etkilenir eleştirmeyelim, şampiyon olacağız hocaya karışmayalım gibi düşünceler pasifize olmamızda önemli rol oynadı. Geldiğimiz noktada taraftar artık inisiyatif almalıdır. Bağımsız bir yapı oluşturulacaksa bu sadece taraftar ve nitelikli yönetici ile olur. Bizler bundan sonraki süreçte elimizi taşın altına sokarak hem kulübün yönetiminde hem de ekonomik kaynaklarında rol oynamalıyız. Söz bundan sonra taraftarın olmalıdır.

6. Geçmişteki yönetimlerin paralarımızı nasıl çarçur ettiğiniz biliyoruz. Kulübün yapısı geçmişteki tüm yöneticilerin hesap vereceği bir yapıya büründürülmelidir. Geçmişte yapılan tüm hataların hesabı sorulduğu gibi bunda sonra yönetici olacakların da denetlenmesi şarttır. Kulüp yapısı derhal düzenlenmelidir.

7. Eskişehirspor taraftarıyla var olan bir kulüptür. Kulübe üyelikler yeniden düzenlenmeli ve taraftara açılmalıdır. Eskişehirspor onbinlerce üyesi olan bir kulüp olmalıdır..Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar