13 Aralık 2017 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EURO 2024 Adaylığı Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Adaylığı Koordinasyon Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın yanı sıra adaylık dosyasında yer alan dokuz kentin Valisi, büyükşehir belediye başkanı ve temsilcilerinin katılımı ile TFF'nin Beykoz-Riva'daki idari merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıya; Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Konya Valisi Yakup Canbolat, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ankara Vali Yardımcısı İsmail Küreci ve Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdurrahman Yılmaz, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Adar ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in ev sahipliği yaptığı TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Eğitim ve Kamp Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantısında, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş tarafından yapılan bir sunumla EURO 2024 adaylığı konusunda şehirlerin yükümlülükleri anlatıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, toplantıda yaptığı değerlendirme konuşmasında, "2010 yılında, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylık başvurusunda bulunurken henüz proje aşamasında olan stadyumlarımızın bugün çoğunu tamamlamış olmanın gururu ile adaylığımızı sürdürüyoruz. Son birkaç yılda yaklaşık 4 milyar TL'lik yatırımla gerçekleştirdiğimiz 31 Stadyum projesiyle futbolda Avrupa tarihinde görülmemiş bir tesisleşme başarısına imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu organizasyonu alırsak ülkemize ve şehirlerimize ciddi katkı sağlamış olacağız. Değerli valilerimiz ve belediye başkanlarımızla birlikte yoğun şekilde çalışacağız. Bu milli bir görev. Sayın Cumhurbaşkanımızın spordan gelmesi bizim için avantaj. İnanıyorum ki Türkiye Euro 2024'e ev sahibi olması durumunda, bölgesinde rol model ülke sıfatıyla ve Avrupa futboluna kattığı değerle bu şampiyona tarihine büyük bir farklılık katacak. EURO 2024 Türkiye'ye yakışır." dedi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise,"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde ve hükümetimizin garantörlüğünde, bakanlıklarımızın yanı sıra siz değerli Vali ve belediye başkanlarımızın destekleri ile 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliğini alacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Alınan bilgiye göre; UEFA Yönetim Kurulu EURO 2024'e ev sahipliği yapacak ülkeyi Eylül 2018'de yapacağı toplantıda açıklayacak.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri