22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardımda Bulunuldu

Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardımda Bulunuldu
  • 14 Haziran 2018 Perşembe
  • 853 kez okundu

Eskişehir’deki Amatör Spor Kulüplerine destek olmak amacıyla nakdi yardım yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Eskişehir’deki amatör spor kulüplerine destek olmak ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla yapılan 248.000 TL’lik temsili yardım çeki, Yeni Stadyum Toplantı Salonunda düzenlenen törenle Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sadri Atam’a teslim edildi.

Programa; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sadri Atam ve spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.

“Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın ‘Amatör Spor Kulüplerine Yardım Programı’ kapsamında ‘amatör spor faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla’ ilimizdeki amatör spor kulüplerine yaptığı nakdî yardımın tevdi edilmesi vesilesiyle bir araya geldiğimiz bu toplantının amatör spor kulüplerimiz başta olmak üzere, Eskişehir’imiz için hayırlara ve başarılara vesile olmasını diliyorum.” diyen Vali Çakacak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Osman Aşkın Bak’a ve Eskişehir Milletvekillerine amatör spora verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.  Vali Çakacak, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Bugün, Eskişehir’imiz ve amatör spor kulüplerimiz açısından önemli bir gün. 248 bin TL nakdî yardımın yapılacağı amatör spor kulüpleri, halkımızın ve gençlerimizin spor yapmasına, onların zararlı faaliyetlerden ve ortamlardan uzak kalarak sağlıkla ve sporla yaşamayı karakter hâline getirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu kulüpler aynı zamanda ulusal yarışmalarda illimizi, uluslar arası müsabakalarda ise ülkemizi temsil edecek sporcuları yetiştiriyorlar.

Türkiye'de son yıllarda amatör sporlar konusunda ciddi çalışmalar yapılmakta ve hayli de mesafe alınmış vaziyettedir. Sporun önemi çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi anlatılıp, onlar amatör sporlara güzel bir şekilde yönlendirildiğinde her şey daha bir başka olacaktır.

Amatör spor ile başlayan sağlıklı bir hayat yaşama felsefesi birçok çocuğumuza ve gencimize profesyonelliğin kapısını da aralayacaktır. Bu da bizlere hem sağlıklı bir nesil hem de tüm spor branşlarında il ve ülke olarak nice güzel başarı hikâyesi olarak geri dönecektir.

Biliyorsunuz çağımızın modern bağımlılığı maalesef ki ‘teknoloji’dir. Yeşilay, bağımlılık başlıkları arasına ‘teknoloji bağımlılığı’nı da ekledi. Valilikte madde bağımlılığı ile mücadele koordinasyon kurulu kuruldu. Biz gençlerimizin, telefona, tablete, bilgisayara, televizyona mahkûm olmasını değil; vaktinin değerli bir kısmını da futbolla, voleybolla, yüzmeyle… hâsılı herhangi bir spor dalıyla değerlendirmesini ve kendisini sanal âleme hapsetmeyip hayatın içinde olmasını, yeni arkadaşlar edinmesini, sosyal ilişkiler geliştirmesini istiyoruz. Bu sebepten amatör sporlar olsun, geleneksel sporlar olsun bütün spor dalları bizim için önemlidir. Yeter ki daha çok gencimiz sporlarla zaman geçirsin.

Amatör sporun önemi anlaşıldıkça Türkiye genelindeki amatör sporcu sayımızda, onlara verilen eğitimin niteliğinde; amatör sporcularımız için hazırlanan altyapı imkânlarında ve tesis sayılarında da çok iyi gelişmeler oldu / oluyor. Şüphesiz ki alınacak daha çok mesafe var fakat bugün hemen her Anadolu şehrinde yüzme havuzları var, futbol sahaları var, stadyumlar var, kapalı spor salonları var. İnşallah önümüzdeki yıllar daha parlak olacaktır.”

“Eskişehir olarak eğitimde, havacılıkta, raylı sistemlerde çok iyi bir konumdayız. Aynı başarı çıtasını amatör, hatta profesyonel spor branşlarında da yakalamalıyız.” şeklinde konuşan Vali Çakacak,  “Yeni stadımızla, yeni spor kompleksimizle, şehrin dört bir yanındaki spor tesislerimizle ve belediye spor alanlarımızla şehrimizde daha canlı bir spor kültürü oluşturmalıyız. Ben, İç Anadolu’nun parlayan yıldızı Eskişehir’imizin çok kısa bir zaman içerisinde sporun her alanında daha iyi bir noktada olacağına yürekten inanıyorum.” dedi. 

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için uğraşan, amatör spor kulüp temsilcilerine teşekkürlerini ileten Vali Çakacak,  “Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde ulusal ve uluslararası müsabakalara katılımları baz alınarak tespiti yapılmış 50 kulübümüze dağıtılacak olan 248.000 TL’nin amatör spor kulüplerimiz için hayırlara ve başarılara vesile olmasını diliyor, herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Son yıllarda devletin ve hükümetin her alanda büyük yatırımlar yaptığını anımsatan Eskişehir Milletvekili Karacan da, geleceğimizin teminatı gençlerimizin iyi birer insan olabilmesi için spor yapmasının önemine değindi.

Amatör spor kulüplerine destek olan herkese teşekkürlerini sunan Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sadri Atam ise, gerçekleştirilen nakdi yardımın amatör kulüpleri bir nebze olsun nefes aldıracağını söyledi.

Konuşmalardan sonra Vali Çakacak, Milletvekili Karacan ve beraberdeki heyet, temsili 248.000 TL’lik çeki Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Atam’a verdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar