17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GENÇ ORYANTİRİNGÇİLER ZAMANA KARŞI YARIŞTILAR

Eskişehir İnönü Belediyesi'nin misafiri olarak İnönü'de Oryantiring Gelişim Kampı'na katılan 80 sporcu Zamana Karşı Labirent Yarışması'nda kendileriyle birlikte yarışan Başkan Kadir Bozkurt'un enerjisine ve azmine hayran kaldı.
Ülkenin dört bir yanından gelen 12-16 yaş arası 80 sporcu, Zamana Karşı Labirent Yarışması'nda ter döktü. Eğlenceli bir atmosferde geçen yarışmada önce sporcularla birlikte parkuru tamamlayan Başkan Bozkurt daha sonra kendisiyle birlikte Zamana Karşı Labirent Yarışması'nda ter döken sporculara Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen Kampa Katılım Belgelerini dağıttı. Belge dağıtımında bir konuşma yapan Başkan Bozkurt, “Öncelikle gençlere ve spora yapılan yatırımı ülkeye yapılan yatırım olarak görüyoruz. Gençlere verdiğimiz değer, bizlere ve ülkemize Türkiye ve dünya çapında alınan başarılarla geri dönmekte. Bu da bizleri ziyadesi ile memnun etmektedir. Yine Belediyemizin sponsor olduğu beş sporcumuzun 07-15 Temmuz tarihlerinde Macaristan'da yapılacak olan Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olmalarından son derece mutluyuz. Yarışmalarda tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

İnönü'de devam eden Oryantiring Gelişim Kampı'na ülkenin dört bir yanından gelen 80 öğrenci bir yandan 20 eğitmen eşliğinde çalışmalarını sürdürürken bir yandan da İnönü'nün eşsiz doğasının keyfini çıkarıyor.

ORYANTIRING NASIL OYNANIR?

Oryantiring'de sporcular, kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritasında, belirlen hedeflere, sırasıyla ve en kısa sürede ulaşmaya çalışır. Yarışmada, sporcular, kontrol noktalarında bulunan turuncu-beyaz bayraklara ulaştığında, bayrağın yanında bulunan zımbayı, ellerindeki fişe basarak kontrol noktasına ulaştıklarını kanıtlarlar. Bazı yarışmalarda zımba ve kontrol kartı yerine elektronik bir sistem de kullanılmaktadır. İki hedef arasında hangi yolu izleyeceğine yarışmacı kendi karar verir. Amaç hedefleri en kısa sürede tamamlamaktır. Tüm hedeflere ulaşamayanlar genellikle oyundan çıkartılır. Yarışmacıların birbirini izlememesi için genellikle birkaç dakika arayla çıkış verilir. Yarışmacılar parkur boyunca karşılaşsalar dahi birbirlerini izlemeleri yasaktır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar