19 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükerşen taraftarı eli boş gönderdi

Büyükerşen taraftarı eli boş gönderdi
  • 9 Ağustos 2018 Perşembe
  • 836 kez okundu

Eskişehirspor Taraftar Komitesi bir süreden beri şehrin yöneticilerini, önde gelen iş adamlarını, meslek örgütlerini ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek kulübe destek çağrısında bulunuyor. Komite bazı yerlerden sonuçlar da aldı. Çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor.

Taraftar Komitesi’nin bugünkü durağı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’di. Komite Büyükerşen’e durumu anlatıp Eskişehirspor’a destek olunması için çağrıda bulundu. Ancak Yılmaz Büyükerşen Eskişehirspor’a karşı farklı bir tutum sergilemedi. Büyükerşen komiteye “Kanunlar engelliyor, yardım yapmamız mümkün değil. Hükümet milletvekillerine gidin” ifadeleriyle nazikçe kapıyı göstermiş.

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı ve Eskişehirspor Taraftar Komitesi (ETK) Başkanı Murat Diri, ziyaret sonrasında sosyal medya hesabından Büyükerşen ile yaptıkları görüşme konusunda şunları yazdı:

Komite olarak bu gün Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yılmaz Büyükerşen ile görüştük. Eskişehirsporumuzun içinde bulunduğu durumdan bahsedip bu konuda taraftarımız adına Eskişehirsporumuza nasıl bir destek olabileceğini ve neler yapılabileceğini sorduk. Eğer kulüp lisansı alınmazsa U-21 ile maçlara çıkacağımızı ve Eskişehirsporun puan silmeler transfer yasakları ve birçok sıkıntı yüzünden kapanacağını belirttik. Belediye başkanımız Yılmaz büyükerşen kanunlar çerçevesinde her hangi bir yardım yapamayacağını bu sadece Büyükşehir’in değil kentin sorunu olduğunu, Eskişehirspor’a belediyenin hiç bir şekilde destek veremeyeceğini vermesinin de kanunsuz olduğunu belirtip Hükümet vekillerinin bu konuda daha faydalı olabileceğini onlarla görüşüp hareket etmemiz gerektiğini söyledi. Daha önce verilen desteklerin Eskişehirspor’a değil yöneticilerin alacaklarına gittiğini söyleyerek bir destekte bulunmayacağını beyan etti. Yönetimlere güvenmediğini söyleyen başkanımıza Sinan başkana da destek olunmadığını belirtmemiz üzerine Eskişehirsporun Şirketleşmesi gerektiğini belirtti. T S M plakalar gibi konularda yeni açılacak hastane çevresinde ihtiyaç olduğunu belirten komitemize, o konuda da belediyenin kanunen hiç bir şekilde Eskişehirspor’a kaynak olamayacağını ve bu projenin de hayal olduğunu belirtti. 

Uzun süren görüşmemiz sonucunda tamamen Eskişehirspor menfaatleri ve sevdasıyla yola çıkan 70.000 pasolig Sahibi olan 100000’den fazla taraftarı olan Eskişehirspor tribünleri adına yola çıkan komitemiz yine Hükümet ve Belediyeler arasında “bir taraf belediye versin. Diğer taraf hükümet destek olsun” söylemlerine maruz kaldı. Bizler Eskişehirspor’u siyasete alet etmemekte kararlı olmamıza rağmen büyük taraftarımızı her kesim tarafından seçimlerde taraf olmaya iten bu tür yaklaşımlar üzülerek karşımıza çıkmaktadır. Hükümet vekillerimize de oy veren de kendi vatandaşımız taraftarımız belediyelerimize de oy veren de kendi vatandaşımız taraftarımız. Bizler Eskişehirspor’un kapanması durumunda bunun altında birçok kişinin kalacağını belirterek, Destek olanı da olmayanı da unutmayacağımızı kamuoyuna sunuyoruz.

Kısacası Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN Eskişehirspor’un içinde bulunduğu duruma istinaden birşey yapamayacağını belirtti. 

Ancak unutulmasın ki; Eskişehirspor kulüp lisansını alamazsa bu şehirdeki tüm seçilmişler İSTİFA etmelidir..

Bir daha ki durağımız sayın Harun KARACAN olacak ancak kendisi komitemizin görüşme talebine henüz karşılık vermedi.

Büyük taraftarımızın bilgilerine sunarız..Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar