18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Safkan Atlar Mahmudiye’de Piste Çıktı

Safkan Atlar Mahmudiye’de Piste Çıktı
  • 19 Eylül 2018 Çarşamba
  • 1143 kez okundu

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen 2018 yılı Sonbahar Mahalli At Yarışlarının ilk etabı 16 Eylül 2018 Pazar günü Mahmudiye'deki TJK İdman Pistinde yapıldı.

Halk tarafından yoğun ilgi gösterilen programa,  Vali Yardımcısı Aslan AVŞARBEY, Garnizon Komutan V. Hava Tuğgeneral Gürhan ERGÜRHAN, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak GÜNDOĞAN, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan ALKAN, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü Yıldıray ÇİL ve T.J.K Asil Üyesi Osman ÇIKILLI katıldı.

İlk gün yarışlarında Anadolu Tarım İşletmesi, Garnizon Komutanlığı, Valilik ve Türkiye Jokey Kulübü koşuları yapıldı.

Günün ilk koşusu olan 3 yaşlı arap atlarının katıldığı 1.200 metre kum pistte yapılan Anadolu Tarım İşletmesi kupa koşusunu, ALPERENCAN isimli arap atı 1:21 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı..

Günün ikinci koşusu olan 4 yaşlı arap atlarının katıldığı 1.600 metre kum pistte yapılan Garnizon Komutanlığı kupa koşusunu SANBERK isimli arap atı 1:52 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı.

Günün üçüncü koşusu olan 5 ve daha yukarı yaşlı arap atlarının katıldığı 2.000 metre kum pistte yapılan,  Vali Kupa koşusunu KRALIN ADAMI isimli arap atı 2:22 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı..

Günün son koşusu olan 3 ve daha yukarı yaşlı safkan ingiliz atlarının katıldığı 2.000 metre kum pistte yapılan Türkiye Jokey Klubü koşusunu ise  KONIG isimli İngiliz atı 2:14 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı.

Yarışlar arasında Eskişehir Sultan Atlı Okçuluk Kulübü tarafından sunulan gösteriler de seyirciler tarafından büyük bir hayranlıkla izlendi.

Gerçekleşen dört müsabaka sonucunda dereceye giren at sahiplerine toplamda 20.400 TL ödül verildi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar