18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA YÜRÜYÜŞÜ

1914 Yılının Kasım Ayıydı
Azap Ve Köprüköy, Rus Orduları Tarafından Saldırıya Uğramıştı. Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle taarruzun Seyri Değişti. Kışın Daha Da Şiddetlenmesi ile  Fırtına İle Yağan Kar, Yolları Tıkayıp, Çadırları Yıkmıştı. Arkasından  Dondurucu Soğuklar Bastırınca, 90 Bin  Şanlı Askerimiz Donarak şahadet  şerbetini yudumladılar.

Rus Birliklerine Karşı Zor Şartlar Altında Olmalarına Rağmen Kahramanca Mücadele Eden Şehitlerimizi Rahmet, Minnet ve Dua ile Yad Ediyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın her yıl düzenlediği  Gençlerimize tarihimizin ve kültürel mirasımızın daha iyi tanıtılması  milli ve manevi değerlerimizi gençlere daha etkin şekilde tanıtmak amacıyla Sarıkamış Harekatı anısına   "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü" programı  ilimizde gerçekleşti.

Programın başlangıç yeri olan İstasyon önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişi Mustafa Kemal Atatürk Caddesinden Şehitliğe şiir ve marşlar eşliğinde yürüdü. Programa Protokol ve ayrıca ilimizde bulunun tüm kamu kurum ve kuruluşları, 100 okuldan 350 öğrencimiz, gençlik merkezi üyelerimiz,STK’lar katıldı. Kortej yürüyüşüne 150 kişilik grupla katılan İzgi Takımı 50 metrelik Şanlı Türk Bayrağımızı yürüyüş boyunca taşıdı.

Yürüyüşün şehitlikte son bulmasının ardından program şehitlikte yapılan anma programı ile devam etti. Saygı duruşu ve istiklal marşının akabinde Şehitlerimiz için Kur’an’ı Kerim okundu ve ardından İl Müftü yardımcısı Şehitlerimiz için dua ettiler. Akabinde Vali a. Vali Yrd. Arslan Avşarbey günün anlam ve önemine binaen konuşmalarını gerçekleştirdiler. Program tüm protokolün şehit kabirlerine çiçek takdimi ve katılımcılara ikram ile son buldu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar