25 Ağustos 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR’E 12 MADALYA İLE DÖNDÜLER

TEPEBAŞI AKADEMİ SPORCULARI, TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU’NDAN ESKİŞEHİR’E  12 MADALYA İLE DÖNDÜLER

Eskişehir’de Spor, sanat, eğitim ve sosyal alanlarda adından söz ettiren Tepebaşı Akademi, spor alanında ulusal bazda adını duyurmayı başardı. Eskişehir'i temsil ederken büyük başarılara imza atan, ülke çapında da çeşitli dallarda dereceler elde eden Tepebaşı Akademi sporcuları, Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan Eskişehir'e 12 madalya ile döndüler.
22-23 Ocak Türkiye Atletizm Federasyonu 14 yaş altı kapalı salon atletizm yarışlarında 81 ilden 1100 ü aşkın sporcu yarışlarda ter döktü. Eskişehir'i temsilen Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi Sporcuları ve Tepebaşı Akademi sporcuları katıldı.

Odunpazarı ve Büyükşehir takımları 1'er gümüş madalya ile döndüler. Tepebaşı Akademi sporcuları ise toplam;
 6 altın, 3 gümüş, 3 bronz madalya ile şehrimize gurur yaşattılar.

 Tepebaşı Akademi Derneği Kurucu Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, elde edilen başarı ile ilgili “Tepebaşı Akademi’nin adını çok yakın zamanda ulusalda fazlaca duyacağız. Yeni başarılarla şehrimiz daha çok gururlanacak inşallah. Avrupa’da da isimlerini duyurmaya çabalayacağız, çalışmalarımız özverili hocalarımız ve yol arkadaşımız ile gönülden sürecek. Dedi.
Madalya alan sporculardan Elif Aydın, Ayça Fidanoğlu ve Ayberk Cesur ayrıca Milli Takım Kampına çağrılan sporcular oldular.

Programda sporculara çeşitli ödüller verildi. İl Spor Müdürü Ali Osman Tatlısu ve Tepebaşı Akademi başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca birer konuşma yaparak gençlerin spora yönelmesinin önemine vurgu yaptılar.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar