26 Mayıs 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Basketbol İl Temsilcisinden, Kazım Kurt’un Sözlerine Yanıt

Basketbol İl Temsilcisinden, Kazım Kurt’un Sözlerine Yanıt
  • 14 Eylül 2019 Cumartesi
  • 1821 kez okundu

12 Eylül 2019 Tarihinde Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Av. Kazım KURT’un yaptığı ve basına yansıyan, “Sizin daha çok maç yapmanızı sağlamak Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün görevidir. Bunu yapmıyorlarsa bu işi bıraksınlar.” açıklamasını talihsiz bir açıklama olarak görüyoruz.

Tüm illerde oynanan basketbol müsabakaları (okul maçları ve gayrı resmî ligler/turnuvalar/maçlar hariç) Türkiye Basketbol Federasyonu’nun izni ve bilgisi dâhilinde ilgili il temsilcilikleri tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden bu talihsiz açıklamanın muhatabı Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü değil, Eskişehir Basketbol İl Temsilciliği olarak bizleriz.

Talihsiz olarak gördüğümüz bu açıklamanın Büyükler Ligi mi yoksa 3x3 müsabakaları mı olduğunu bilemediğimiz için tüm süreçle alakalı bir bilgilendirme yapmayı gerekli görüyoruz.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun tüm illerde oynanması için oluşturduğu “Büyükler Ligi” basketbol müsabakaları, temsilciliğimiz tarafından ilimizde 2 yıldır düzenlenmektedir. İlk sezonda 6, ikinci sezonda 7 kulübümüzün katıldığı ve şu zamana kadar toplamda 72 maçın yapıldığı Büyükler Ligi için bu yıl da kulüplerimizin katılımlarını almaktayız.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlemekte olduğu 3x3 müsabakaları ise bu yıl sezon sonuna doğru yapılacak olup temsilciliğimizin bu yılki faaliyet programında yer almaktadır.

Yukarıda verilen bilgiler ışığında muhatap olarak biz Eskişehir Basketbol İl Temsilciliği’nin düşüncesi, Odunpazarı Belediyesi Başkanımız Sayın Av. Kazım KURT’un eksik veya yanıltıcı bilgilendirilmesinden dolayı bu açıklamayı yaptığıdır. Ancak bizler spor ruhunun ayrıştırıcı değil, birleştirici olduğu kanaatindeyiz. Bu yüzden yapılan bu talihsiz açıklamanın basketbolumuza zarar vermek yerine katkı sağlayacağına ve Odunpazarı Belediyesi dâhil olmak üzere basketbol şubesi açık tüm kulüplerimizi bu yılki Büyükler Ligi’nde göreceğimize inanıyoruz.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

ESKİŞEHİR BASKETBOL İL TEMSİLCİLİĞİGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.