26 Mayıs 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Dünya Yüzme Şampiyonasında İkinci Olan Boyacı’yı Kabul Etti

Vali Çakacak, Dünya Yüzme Şampiyonasında İkinci Olan Boyacı’yı Kabul Etti
  • 19 Eylül 2019 Perşembe
  • 2712 kez okundu

Vali Özdemir Çakacak, İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan 2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası kadınlar 50 metre sırtüstü finalinde dünya ikincisi olarak gümüş madalya alan milli yüzücümüz Eskişehir’in evladı Sümeyye Boyacı ve antrenörü Mehmet Bayrak’ı makamında kabul etti.

Sümeyye Boyacı’nın sadece Eskişehir’i değil tüm Türkiye’yi gururlandırdığını söyleyen Vali Çakacak, “Sümeyye kızımız, Londra’da yapılan 2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası kadınlar 50 metre sırtüstü finalinde dünya ikinciliğini elde ederek, tüm Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatmıştır. Ama gönlümüzün şampiyonu Sümeyye’dir. Sümeyye kızımızı canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Senin azmin ve zaferinin herkese örnek olmasını temenni ediyorum. Azmim elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını Sümeyye kızımız herkese göstermiştir.” dedi.

Çok heyecanlı bir yarışma olduğunu ifade eden Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı ise, ”Yarışma esnasında başta kendimin birinci olduğunu zannettim, fakat rakibimin birinci olduğunu görünce çok şaşırdım, aynı zamanda üzüldüm. Ama rakibim Teresa benden 20 yaş büyük, 27 kere paralimpik şampiyonu olmuş, ona sadece 3 salise ile yenilmiş olmak tabi beni mutlu etti. Çünkü yaşım çok genç olduğu için önümde uzun yıllar var. Daha başka şampiyonlukları alma gibi şansım var. İnşallah daha çok çalışıp, eksikliklerimizi tamamlayıp 2020 Tokyo Olimpiyatlarında birincilik almak istiyorum. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyor, dualarınızı bekliyorum.” diye konuştu.

Daha sonra Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’nın fotoğraf çekmeyi ve çektirmeyi çok sevdiğini bilen Vali Çakacak, ziyaret esnasında milli yüzücüye fotoğraf makinesi takımı ve cumhuriyet altını hediye etti.  Vali Çakacak, Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’nın antrenörü Mehmet Bayrak’a da başarılı çalışmalarından dolayı günün anısına hediye verdi.

2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası kadınlar 50 metre sırtüstü finalinde; İspanya’yı temsil eden Teresa Perales 44.71 zamanla birinci olurken, Türkiye adına yarışan Sümeyye Boyacı 44.74 ile ikinci olmuş, üçüncülüğü ise 45.30 zamanla İtalya’yı temsil eden Monica Boggıonı almıştır. Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı, 3 salise gibi çok az bir farkla dünya birinciliğini kaçırmıştır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.