29 Mayıs 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“HİÇBİR GÜÇ, BAŞARISIYLA MEHMETÇİĞİNE DESTEK VEREN SPORCULARIN ÖNÜNE GEÇEMEYECEKTİR"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Başarılarının ardından gözyaşıyla, sevgisiyle kahraman Mehmetçiğimize selam eden tüm sporcularımıza ben de selamlarımı, sevgilerimi sunuyorum. Bilsinler ki sporcularımızın selamı Mehmetçiğimizin gönlüne, kalbine ulaşmıştır. Hiçbir güç, başarısıyla Mehmetçiğine destek veren, Mehmetçiği sevgiyle, hürmetle selamlayan sporcuların önüne geçemeyecektir" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde, 2017 yılında vefat eden "Cep Herkülü" unvanlı olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun adının verildiği spor kompleksinin açılışını yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan tesisin açılışında konuşan Bakan Kasapoğlu, Barış Pınarı Harekatı'nda yer alan güvenlik güçlerine selam gönderdiklerini ve dualarının onlarla beraber olduğunu söyledi. Ayrımcılık yapmadıklarını ve ayrımcılığa da göz yummayacaklarını belirten Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Başarılarının ardından gözyaşıyla, sevgisiyle kahraman Mehmetçiğimize selam eden tüm sporcularımıza ben de selamlarımı, sevgilerimi sunuyorum. Bilsinler ki sporcularımızın selamı Mehmetçiğimizin gönlüne, kalbine ulaşmıştır. Hiçbir güç, başarısıyla Mehmetçiğine destek veren, Mehmetçiği sevgiyle, hürmetle selamlayan sporcuların önüne geçemeyecektir. Bu evrensel barış mesajını başka yerlere evirmek isteyenler, manipülatif oyunlarla bu güzel selamı kötü yönlere çevirmek isteyenler hiçbir şekilde ne sporcularımızın başarısının önüne ne de bu güzel selamın gücüne engel olamayacaklardır. Biz medeniyet olarak barışın, selametin, esenliğin temsilcileriyiz ve hiçbir şekilde ne ayrımcılık güderiz ne de ayrımcılığa razı oluruz. Biz barışı tesis eden, birleştiren, inşa eden bir ecdadın torunlarıyız."

"Yeni Naimler yetiştirme adına çalışacağız"

Türkiye'nin son 18 yılda birçok alanda değişim ve gelişim halinde yoluna devam ettiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, sporda eşsiz bir devrim gerçekleştirdiklerini aktardı. Bakan Kasapoğlu, spora yapılan yatırımlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük katkısı olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Gördüğünüz bu tesis sadece Bursa'nın değil, ülkemizin eşsiz eserlerinden birisi. Spor salonu, yüzme havuzu, antrenman salonları, sauna ve hamamıyla pek çok faaliyeti içinde bulunduracak. Gece gündüz çalışacak bir tesis. Amacımız tüm toplumumuzu sporla buluşturmak. Bu buluşturmanın özünde kadınlarımız var. Kadınlarımızın toplum öncüsü olarak, sporun tabana yayılması konusunda evde öncülük etmelerini bekliyoruz. Bu tesis boş durduğunda bir anlam ifade etmiyor. Bu tesislerimizi 7/24 sizlerin hizmetine açtık. Yerel yönetim ve bakanlık olarak iş birliğiyle bu tesisi işleteceğiz. Bu tesiste yarının şampiyonlarını yetiştireceğiz. Tesisin ismi çok anlamlı. Naim Süleymanoğlu, ülkemize nice gururlar yaşatmış efsane sporcu. Yeni Naimler yetiştirme adına çalışacağız."

Bakan Kasapoğlu, sporun birleştiren, dönüştüren bir ruhu olduğunu ve son dönemlerde de önemli sportif başarılar kazandıklarını sözlerine ekledi.

Naim Süleymanoğlu'nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu'nun da katıldığı program, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ve beraberindeki protokol üyelerinin kurdele keserek tesisi hizmete açmasıyla sona erdi.

Tören öncesi Bursa Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bakan Kasapoğlu, Kestel Buz Pateni ve Hokey Salonu’nu açtı

Bakan Kasapoğlu daha sonra gittiği Kestel ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapımı tamamlanan ve kış turizmi için önemli yatırımlardan biri olan Kestel Buz Pateni ve Hokey Salonu'nun açılışını yaptı. Tesiste genç sporcuların asker selamıyla karşıladığı Bakan Kasapoğlu, tesisin hayırlı olmasını ve gençlerin istifade etmesi temennisinde bulunarak, kurdeleyi kesti ve açılışı gerçekleştirdi.

Tesiste buz hokeyi oyuncularıyla bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, gösteri maçını izledi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.