13 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN “GÖNÜLLÜLÜK” TEMALI ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN “GÖNÜLLÜLÜK” TEMALI ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI
  • 6 Kasım 2019 Çarşamba
  • 2469 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2019 Gönüllülük Yılı kapsamında “Gönüllülük” temalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması düzenleniyor.

İslam İşbirliği Gençlik Forumu işbirliği ile Türkiye Fotoğraf Sanatları Federasyonu katkılarıyla ödüllü “Gönüllülük” temalı uluslararası fotoğraf yarışması, tüm dünyada genç gönüllüğün önemini vurgulamak, gençlerin gönüllülük çalışmalarında daha etkin rol almalarını sağlamak ve bu kapsamda uluslararası bir bilinç oluşturulması amacıyla gerçekleştiriliyor.

Yürütücülüğü Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yarışma başvuruları devam ediyor. Son katılım tarihi 17 Kasım 2019 olan yarışmaya tüm ülkelerdeki amatör veya profesyonel 18-35 yaş arası genç fotoğrafçılar katılabiliyor. 

Yapılacak değerlendirmeler sonucunda, dereceye girenlere birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Fotoğraf Sanatını Teşvik Özel Ödülü ve İslam İşbirliği Gençlik Forumu Fotoğraf Sanatını Teşvik Özel Ödülü verilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler, detaylı bilgilere ve başvuru formuna https://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=433 ve “https://www.icyf-dc.org/3415/”  internet adreslerinden ulaşabilecek.

“Gönüllü genç ordumuz var”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık olarak 2019 yılını “gönüllülük yılı” olarak ilan ettiklerini hatırlatarak, “Biz gönül kavramı açısından, gönlü zengin olma açısından çok zengin bir ülkeyiz. O manada yardımseverlik, iyilik yapma duygusu, kültürümüzün en önemli ögelerinden bir tanesi. Biz de gençlerimize bu hassasiyeti nasıl daha yüksek seviyelere taşırız, kurumsallaştırma açısından nasıl bu işi daha zenginleştiririz diye düşündük ve o çerçevede arkadaşlarımla birlikte 2019’u gönüllülük yılı ilan ettik” dedi.

Bakan Kasapoğlu, bakanlık olarak gerek akademiyle, gerek diğer kurum ve kuruluşlarla, diğer bakanlıklar ve gerekse de sivil toplumla çok güzel bir işbirliğini başlattıklarını anlatırken, şöyle dedi:

“Gönüllü genç ordumuz var bizim. Gönüllü gençlerimiz Bakanlığımızın ilgili platformuna kayıt yapıyorlar. O çerçevede gerek sağlık alanında, gerek kültürde, gerek üniversitede, huzurevinde, engelsiz yaşam merkezinde, her nerede ihtiyaç var ise… Bir teyzemizin market alışverişini yapmaktan, bir amcamızın elinden tutup hastaneye götürmeye kadar çok geniş bir alanda bu faaliyetlerde bulunuyorlar. Bu hem gençlerimize hayata yönelik bir tecrübe kazandırıyor, hem de iyilik yaparak, o hazzı tadarak ayrı bir mutluluk yaşatıyor.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.