8 Ağustos 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“TÜRKİYE, SPOR ÜLKESİ OLMA YOLUNDA HIZLI BİR ŞEKİLDE İLERLİYOR”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) Büyükçekmece Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlediği TYF Türkiye Şampiyonası'nda son gün yarışlarının startını gerçekleştirdi.

Şampiyonaya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, sporun her dalına önem verilmesi gerektiğini belirterek, "Pek çok branşta iddialıyız, çalışıyoruz. Her branşta sporcularımız var. Bugün de yelken sporumuzla ilgili bir faaliyete katılıyoruz. Türkiye Yelken Şampiyonası’nın geçen haftaki ilk ayağı, 560 sporcuyla yapıldı. Bu haftaki ikinci ayağında ise 180 sporcu yer alıyor. Ülkemizin dört bir yanından sporcularımız katılıyor. Tam bir Türkiye manzarası var. Sporda her branşta iddiamızı gösteren bir fotoğrafı görüyoruz" dedi.

Yelken sporunun pek çok yetenek ve potansiyeli içinde barındırdığını aktaran Bakan Kasapoğlu, "Yelken, çok özel bir spor. Denizin, rüzgarın ve teknenin durumu, sporcunun pratikliği, karar almadaki çabukluğu, sakinliği... Bu değerler yelken için önemli faktörler. Ülke olarak yelkende hem potansiyelimiz hem de altyapı açısından güzel bir konumda olduğumuzu belirtmeliyim. Ülkemiz deniz açısından çok avantajlı bir konuma sahip. Bu avantajlı konumu gerek altyapı gerekse yetiştirdiğimiz sporcularımızla çok daha güzel noktalara taşımak mümkün. Bu anlamda hem kulüplerimiz hem de federasyonumuzla çok güzel bir sinerji yakaladık. "

“2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na büyük önem veriyoruz”

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na büyük önem verdiklerini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu sürece yönelik olarak sporcularımızın özellikle kota müsabakalarında geldikleri durum bizler için çok sevindirici. Nisanda yine bir kota müsabakası var. Orada da alacağımız kotalarla inşallah Tokyo 2020’ye madalya iddiasıyla gideceğimize inanıyorum."

“Ülkemiz, spor ülkesi olma yolunda çok hızlı bir şekilde ilerliyor”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin spor ülkesi olma yolunda hızlı bir şekilde ilerlediğini belirtti. Yakın zamanda Spor Turizmi Çalıştayı düzenlediklerini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, “Spor turizmi ve yelken turizmi açısından çok güzel imkanlara sahibiz. Her açıdan nitelikli sporcularımız bizleri zaten gururlandırıyor. Bu çıtayı inşallah hep birlikte yukarılara taşıyacağız. Ben bugün yarışacak sporcularımıza başarılar diliyorum. Bizim yolumuz uzun. İnşallah hem olimpiyatlarda hem de uluslararası pek çok müsabakada millet olarak sporcularımızla gururlanmaya ve ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaya devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Bu hafta 420, 470, RS:X, RS:One, Techno 293 ile funboard-slalom rüzgar sörfü kategorileriyle devam eden TYF Türkiye Şampiyonası bugünkü yarışlarla sona erecek.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.