27 Eylül 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Başkan Akgören’in Basın Toplantısı Düzenledi

Kulüp Başkanımız Mustafa Akgören ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz bugün Vali Hanefi Demirkol Tesislerimizde bir basın toplantısı düzenlediler.

Kulüp Başkanımız Mustafa Akgören, düzenlenen basın toplantısında göreve geldikleri günden bu yana yapılan icraatlar ve geleceğe yönelik projeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kulüp Başkanımız konuşmasına, Sayın Valimiz Özdemir Çakacak, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Rektörlerimiz, İl Emniyet Müdürümüz, parti il başkanlarımız, oda başkanlarımız ve takımımıza destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ileterek başladı.

Kulüp Başkanımız kongre sürecini değerlendirerek başladığı konuşmasında, özellikle son 4 sene içerisinde yaşanan olağanüstü kongre süreçleri, futbolcu alacakları ile TFF ve FIFA'da bulunan sorunlu dosyalar gibi konularla göreve başladıklarını, bunlarla ilgili çözüm arayışında olduklarını belirtti.

İlk icraatlarının tesislerdeki genel durumun düzeltilmesi ve eksiklerin giderilmesi olduğunu söyleyen Başkanımız, ayrıca futbolcular üzerinde hakim olan motivasyon düşüklüğünü gidermek adına prim ödemelerinin ve geçmiş dönemden kalan bazı borçların ödendiğini söyledi. Şehirde Eskişehirspor Kulübü Yönetimine olan güvenin, yönetici imajı ve prestijinin öncelikle tekrar kazanılması adına çalıştıklarını söyleyen Akgören şunları söyledi;  "Göreve geldiğimiz günden bu yana verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Şehirde kaybolan kulüp yönetici imajının ve güveninin tekrar kazanılması adına çalışmalar yaptık. Tüm mülki idari amirlerimizi ve önde gelen kurum ve kuruluşları ziyaret ettik. Tamamından manevi, birçoğundan maddi destek aldık. Hepsine teşekkür ediyoruz."

Akgören, kulüp içerisinde yapılan teknik ekip ve personel değişikliklerine de değinerek; "Takımımızı düzlüğe çıkarmak için çaba sarf ediyoruz. Bizim dönemimizde giden isimlerle anlaşmaya ve onlara ödemelerini yapmaya çalışıyoruz. Bu anlaşmalar bu sayede ileriki süreçte önümüze çıkmayacaklar. Eskişehirspor'un tasarruf etmekten başka yolu yoktur. Burayı kendi evimiz gibi görmezsek Eskişehirspor Kulübü'nün iki yakası bir araya ömür boyu gelmez. Biz emanete sahip çıkıyoruz." dedi.

Kulüp Başkanımız, siyah-kırmızılı takımın yaklaşık bir haftadır Antalya'da kampta olduğunu anımsatarak, takımın eksik kadroya rağmen çok ciddi çalışmalar yaptığını kaydetti. Kulübe ihtar çeken bazı futbolcuların kampa katılmadığını ifade eden Akgören, şunları söyledi: "Kendilerine birçok ödeme planı sunduk. Jesse, biz görev gelmeden önce ihtarını çekmiş, bizden alacağını istedi ve ödeme planını kabul etmedi. İstanbul takımlarıyla bir takım görüşmeler yapmış. Bize henüz gelen resmi bir yazı yok. Berkay Dabanlı, Erdal Akdari, Sissoko, Kamal Issah ve Emre Güral'a da ödeme planları sunuldu. Sissoko ve Issah ile anlaştığımızı düşünüyorum. 5-6 kişinin sorununu çözüp, geride kalanların sorunları çözmezsek bu bizim ahlak, vicdan ve yöneticilik anlayışımıza ters düşer."

Kısa sürede 3-4 firma ile ciddi sponsorluk anlaşması yapacaklarına inandıklarına değinen Kulüp Başkanımız, anlaşmalar neticesinde kulübe ciddi katkılar elde edeceklerini düşündüklerini bildirdi. Futbolcuların sıkıntılarını gidermek, FIFA'daki ve UEFA'daki dosyaları çözmek için çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Akgören, bu sezon Eskişehirspor olarak amacımızın ligde kalmak olduğunu da şu sözlerle belirtti; “Ligde kalmak şampiyonluk kadar kıymetli. Bu ligde kalmak Eskişehirspor'un oturduğu yerden gelir elde etmesi demek. Bu takımı yaşatmamız lazım. Bu yönetim kurulu, Eskişehirspor'u en çok sevenler kategorisindedir. Kulübün bir kuruşuna zarar gelmemesi için mücadele edeceğiz. Biz bu kulübün gerçek sahipleriyiz. Bizim projelerimiz sadece bugün için değildir. Bu kulübün kuruluşunda belki yoktuk ama inşallah kurtuluşunda burada olacağız."

Gelecek ile ilgili projelerine değinen Kulüp Başkanımız, "Takımımızı düzlüğe çıkartacak hatta Eskişehir ekonomisine katkı sağlayacak bir Eskişehirspor yaratma amacındayız. Bunun için hazırlanmış 5 projemiz var. Bunlarla ilgili ileriki dönemde gerekecek prosedürler konusunda onay almak için bunları ilk olarak şehrimizdeki ilgili kurumlara sunacağız. Bu sunumlarda kimseden para istenmeyecek. Önceliğimiz projeler konusunda çağırdığımız insanların onayı ve manevi desteğidir. Bu onaylar alındığında daha sonra şehrimizle de paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

Son olarak altyapıya değinen Akgören; altyapı tesislerinin en kısa sürede yenileneceğini, düşünülen diğer projeler konusunda ise ayrı bir basın toplantısı düzenleneceğini sözlerine ekledi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.