27 Eylül 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN İKİNCİ “GENÇ HACKATHON” YARIŞMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 13 Şubat’ta ikincisi düzenlenecek “Genç Hackathon” yarışmasının teması “Benim Yurdum” olarak belirlendi. Yarışmaya katılacak takımlardan, KYK yurtlarında sunulan hizmetlerin geliştirilmesine yönelik yenilikçi, uygulanabilir, ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve yönetilebilir çözümler geliştirmeleri bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, geçen yıl “Gönüllülüğün Dijital Hali” sloganıyla düzenlediği ve büyük ilgi gören Genç Hackathon, bu yıl 13 Şubat’ta yapılacak. Bu yılki temanın “Benim Yurdum” olarak belirlendiği yarışmaya katılacak takımlardan, KYK yurtlarında sunulan hizmetlerin geliştirilmesine yönelik yenilikçi, uygulanabilir, ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve yönetilebilir çözümler geliştirmeleri beklenecek.

3 kişilik takımlar halinde fikirleri ile ön başvurusunu yapan takımlardan seçilen finalistler, 13 Şubat’ta Ankara’da bir araya gelecek ve gün boyunca fikirlerini geliştirerek gün sonunda alanında uzman kişilerden oluşan jüriye sunacak. Sunumlar sonucunda, birinci seçilen takıma dizüstü bilgisayar, ikinci takıma tablet ve üçüncü takıma ise akıllı saat hediye edilecek.

“Genç Hackathon” yarışmasına katılmak isteyen gençler, 27 Ocak 2020 tarihine kadar http://e-genc.gsb.gov.tr adresinden başvuru yapabilecekler.

“Gençlerimizin fikirlerine değer veriyoruz”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin bakanlığı olarak gençler ile her alanda ortak çalışma platformları oluşturmaya çalıştıklarına işaret etti. Gençlerin fikirlerine değer verdiklerini ve çözümleri beraber oluşturmak istediklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu,  tüm genç takımları yarışmaya davet ederek, “Gençlerimiz, fikir üretecekler, çalışacaklar ve faydalı bir uygulama üreterek gençliğe katkı sunacaklar" dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.