23 Eylül 2021 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İşitme Engelliler Milli Takımı Afyonkarahisar’da kampa girdi

İşitme Engelliler Milli Takımı Afyonkarahisar’da kampa girdi
  • 22 Temmuz 2021 Perşembe
  • 1221 kez okundu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında desteklediği, İşitme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki İşitme Engelliler Milli Takımı, Brezilya'da 2022 yılında yapılması planlanan 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'nın elemeleri hazırlıkları kapsamında Afyonkarahisar'da kampa girdi.

Kampı ziyaret eden TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, UEFA'ya bağlı tüm üye ülkeler arasında engelli futbolunu bu şekilde destekleyen tek federasyonun TFF olduğunu belirtti.İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı'nın son 15 yılda Türk spor tarihinde hiçbir federasyon ve branşın ulaşamadığı dereceler elde ettiğini vurgulayan Gürsoy, "Geçmişinde olimpiyat, iki dünya ve Avrupa Şampiyonluğu olan bir milli takımız. Jenerasyonlar, kuşaklar değişiyor. Önümüzde oynanacak olan olimpiyat elemelerinde Çekya ve Fransa maçlarında takımımızın başarılı olacağına ve daha sonrasında olimpiyatlarda geçmişte olduğu gibi şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyorum. Kamp ortamı da gayet güzel." diye konuştu.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu (TİESF) Futbol Milli Takımlar Teknik Direktörü Ramazan Karacif de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde çevrim içi antrenman programlarıyla oyuncularını formda tutmaya çalıştıklarını bildirdi. Afyonkarahisar'daki kamp sonrasında olimpiyat yolunda zorlu bir sürecin kendilerini beklediğini aktaran Karacif, "Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olan takımımızla olimpiyat kotası alarak, Brezilya'da ülkemizi temsil etmek istiyoruz." ifadesini kullandı.

Oyunculardan Ersin Mert, daha önce Avrupa ve olimpiyat şampiyonu alan kadroda yer aldığını belirterek, şimdiki hedeflerinin de eleme maçlarını geçerek tekrar olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyledi. İlk defa Afyonkarahisar'da kamp yaptıklarını aktaran Mert, sahaların güzel durumda olduğunu kaydetti.

Oyunculardan Fırat Kaya da takım olarak disiplinli bir şekilde hedefe doğru gideceklerini vurguladı.
 
 

 

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar