23 Eylül 2021 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehirspor’da yeni başkan Mehmet Şimşek

Eskişehirspor’da yeni başkan Mehmet Şimşek
  • 28 Temmuz 2021 Çarşamba
  • 1043 kez okundu

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı neticesinde Kulüp Başkanlığımıza Mehmet Şimşek seçildi.

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da seçime tek aday olarak giren Mehmet Şimşek, aidatını yatıran kongre üyelerimizin oy birliğiyle 3 yıllık görev süresi ile başkan seçildi. Mehmet Şimşek seçilmesinin ardından, mazbatasını aldı.

Mehmet Şimşek, Kulüp Başkanımız olarak yaptığı ilk konuşmasında; “Takımın her zaman zirveyi zorluyor, oyuncuların milli takımda oynuyor, kupalar kazanıyorsun, Avrupa'da esiyorsun. 70’li yıllarda ESES'li olmak çok heyecanlıymış.

O yıllarda takımın başarısını Eskişehir halkı da tribünlerde taçlandırdı. Bu ülkede tribün kültürünü başlatan büyüklerimiz sadece bizlere değil tüm ülkeye önemli bir miras bıraktı.

Biz bu mirasa sahip çıkarak büyüdük. Birkaç alt lig şampiyonluğu dışında hemen hemen hiç bir başarı görmedik ama asla sevdamızdan vazgeçmedik. Hüsranlara, hayal kırıklıklarına kombineler aldık, çok kahrolduk ama hiç pişman olmadık.

Eskişehirspor’umuz kimsenin bilmediği statlarda, kimsenin bilmediği takımlarla maçlar yaptı, armamızın peşinden yolu olmayan köylere, adı duyulmamış kasabalara gittik, yerimizi aldık.

Bozulacağından emin olduğumuz otobüslerle yola çıktık, kış ortasında en uzak deplasmanlardan kırık camlarla döndük.

Vazgeçmek kaybetmektir. Bunca çileye rağmen BİZ hiçbir zaman sevmekten de umut etmekten de vazgeçmedik, VAZGEÇMEYECEĞİZ!!

Biz döktüğümüz gözyaşının aslında bir zafer olduğunu öğrendik. "Eskişehir sen çok yaşa!" derken gözlerimizden bir damla yaş süzülmesi de bu yüzdendir.

BİZİM bugün bu göreve talip olmamızın sebebi işte bu sevdadır. Farketmişsinizdir hep BİZ diyorum. Çünkü artık yeni bir dönem başlıyor. Bundan böyle BEN yok sadece BİZ var!

BİZ kim miyiz?

BİZ başarının değil sevdalanılan renklerin peşinden koşmanın ne kadar özel bir duygu olduğunu bilen taraftarlarız. Deplasmanlarda "Rengine aşığız onun için burdayız!" diye bağırmamız bu yüzden…

BİZ takımları son sıradayken, şampiyon olacakmış gibi tribün yapan taraftarlarız.

BİZ cefanın vefa demek olduğunu dosta düşmana gösteren taraftarlarız.

BİZ armaya nasıl sahip çıkılacağını, bir şehrin nasıl ayağa kaldırılacağını gösteren taraftarlarız.

BİZ tek gayesi büyüklerimizden aldığımız mirası daha da yukarıya taşımak olan, bu anlamda da tüm ülkeye nasıl taraftar olunacağını tekrar tekrar gösteren taraftarlarız.

BİZ uğruna gittiğimiz binlerce kilometreyi bir şeref madalyası gibi göğüslerinde taşıyan taraftarlarız.

BİZ nasıl direnileceğini en iyi bilen, bunu bir kez daha tüm şehre ve ülkeye göstermek isteyen taraftarlarız.

BİZ kaçıncı ligde olduğuna bakmadan yine büyük bir coşkuyla, inançla ve gururla, içeride, dışarıda her yeri siyah ve kırmızıya boyayacak olan taraftarlarız.

BİZ Eskişehirspor’u karşılıksız seven, tek bir kuruşunu dahi boşa harcamamaya yemin etmiş, gizli ajandası olmayan ve bu kulübü yeniden düzlüğe çıkartmak için savaşmaya hazır askerleriz.

Şimdi sizin huzurlarınızda bu armaya değer veren herkesi bir olmaya, BİZ olmaya davet ediyorum. Gelin siyasi çekişmeleri, kişisel husumetleri, kalp kırıklıklarını rafa kaldırıp BİZ olalım ve hep beraber Eskişehirspor’un diriliş hikayesini tüm dünyaya izletelim.

Biz her yere düştüğümüzde bir avuç kumla ayağa kalkacağız! Büyüklerimizin emanetine hıyanet etmeyeceğiz ve ne pahasına olursa olsun VAZGEÇMEYECEĞİZ.

BU ABLUKA DAĞILACAK...” ifadelerine yer verdi. Kulüp Başkanımız, son olarak Eskişehirspor’un siyasetten bağımsız bir kimliğe sahip olması gerektiğini söyleyerek kendisinin de AK Parti’deki tüm görevlerinden gün itibariyle istifa ettiğini duyurdu.

 

Mehmet Şimşek başkanlığındaki yeni yönetim kurulumuz şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler: Erkan Koca, Özgür Marankoz, Selim Demircioğlu, Özgür Tulun, Mete Yılmaz, Zafer Taşer, Özgür Sürücü, Doğukan İntepe, Kamil Özkeser, Serhan Taşdemir, Av. Cihan Gürsoy, Hasan Fıstık, Av. Mustafa Topkaya, Eyüp Can

Yedek Üyeler: Yasin Özkaya, Bülent Maşaoğlu, Ahmet Cem Mengüç, Cem Ergölen, Anıl Koçhan, Hüseyin Topçu, Cem Binbaş, İsmail Boğa, Mehmet Kanbur, Mustafa Kemal Bandırma, Tahsin Arman Şanbaklı, Oğuz Şengel

Sicil Kurulu Asil: Sadri Atam, Ali Haydar Çelik, Selahattin Erdoğan

Sicil Kurulu Yedek: Cüneyt Önal, İlhan Kısmet, Erde Turan

Disiplin Kurulu Asil: Ufuk Aydın, Gürol Yer, Çetin Aslanboğa

Disiplin Kurulu Yedek: Tamer Yavuz, Güven Ortatuna, Serkan Fidan

Denetim Kurulu Asil:  Namık Akdoğan, Tolga Savaş, Fatih Ak

Denetim Kurulu Yedek: Mehmet Ali Üresin, Kasım KarakaşGönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar