18 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Rıza Kayaalp Bronz Maçına Çıkacak

Rıza Kayaalp Bronz Maçına Çıkacak
  • 2 Ağustos 2021 Pazartesi
  • 866 kez okundu

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 1 Ağustos Pazar günü güreşte Rıza Kayaalp yarı finalde elenerek bronz madalya maçına kalırken, atletizmde Yasmani Copello finale, Boksta Buse Naz Çakıroğlu yarı finale yükseldi.

Atıcılıkta Özgür Varlık 25m Çabuk Atış Tabancada 281 toplam puanla ilk turu genel sıralamada 24. olarak tamamladı. İkinci tur yarışması yarın düzenlenecek.

Atletizmde Yasmani Copello Escobar 400m engel yarı finalindeki 47.88’lik derecesiyle serisinde 3. ve genel sıralamada 5. olarak 3 Ağustos’ta düzenlecek finalde koşmaya hak kazandı. Kadınlar çekiç atmada Tuğçe Şahutoğlu seçmelerdeki 66.06m derecesi ile genel sıralamada 27. olarak elendi.

Boksta Buse Naz Çakıroğlu 51kg çeyrek final maçında Taylandlı Jutamas Jitpong’u 5-0 yenerek yarı finale yükseldi ve madalya kazanmayı garantiledi. Sporcumuz 4 Ağustos’ta düzenlenecek yarı finalde Çin Taipeisi’nden Hsiao-Wen Huang ile karşılaşacak.

Güreşte Rıza Kayaalp grekoromen stil 130kg ilk maçında Litvanyalı Mantas Knystautas’ı 5-1, çeyrek finalde Alman rakibi Eduard Popp’u 6-2 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Yarı finalde üç kez Olimpiyat Şampiyonu Kübalı rakibi Mijain Lopez Nunez’e 2-0 mağlup oldu ve bronz madalya maçına kaldı. Kerem Kamal grekoromen stil 60kg ilk maçında Moldovalı Victor Ciobanu’ya 8-0 yenilerek elendi. Yasemin Adar 76kg ilk maçında Brezilyalı Aline Silva’yı 6-0 yenerek yükseldiği çeyrek finalde ABD’li Adeline Maria Gray’e 6-4 yenildi ve repesaj maçına kaldı. Repesaj maçında 2 Ağustos günü Tunuslu Zaineb Sghaier ile karşılacak.

Yelkende Alican Kaynar finn sınıfındaki dokuzuncu ve onuncu yarışları 10. sırada tamamlayarak genel klasmanda 8. oldu ve 3 Ağustos’taki madalya yarışına katılmaya hak kazandı. Ateş Çınar - Deniz Çınar 470 sınıfı yedinci yarışı 17. sırada ve sekizinci yarışı 13. sırada tamamladı ve genel sıralamada 9. sırada yer aldı. Beste Kaynakçı – Okyanus Arıkan ise 470 sınıfında yedinci yarışı 13. sırada ve sekizinci yarışı 18. Sırada tamamlayarak ve genel sıralamada 18. sırada yer aldı.Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar