25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGÜ’de Dünya Akromegali Günü

ESOGÜ’de Dünya Akromegali Günü
  • 19 Nisan 2017 Çarşamba
  • 2967 kez okundu

ESOGÜ'de Dünya Akromegali Günü Dolayısıyla Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı tarafından Dünya Akromegali Günü dolayısıyla, Akromegali hastalığına dikkat çekmeyi amaçlayan hakla açık bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Medine Nur Kebapçı ve Uzm. Dr. Betül Aydın Buyruk’un bilgilendirmelerde bulunduğu toplantı ESOGÜ Prof. Dr. Necla Özdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda Prof. Dr. M. Nur Kebapçı “Akromegali Tanı ve Tedavisi” hakkında, Uzm. Dr. Betül Aydın Buyruk ise “Akromegali Komplikasyonları” hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantıyla eş zamanlı olarak ESOGÜ Hastanesi poliklinikler girişinde ise “Akromegali Bilgilendirme Standı” kuruldu. Stantta broşürler dağıtılarak, Akromegalinin büyüme hormonunun kontrolsüz ve aşırı üretilmesi sonucu ortaya çıkan müzmin bir hastalık olduğu ve el, ayak ve çenede normalin dışında enine bir büyüme gözlemleniyorsa mutlaka bir hekime başvurulması gerektiği ifade edildi.
 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar