20 Haziran 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Kan Bağışında Bulundu

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek vererek, kan bağışında bulunan Vali Çakacak, “Kan verme konusunda hassas davranmalıyız. Kan, bir gün herkese lazım olabilir” dedi.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve İl Sağlık Müdürlükleri kanalıyla yürütülen kan bağışı kampanyasına destek veren Vali Çakacak, “Cuma günü 15 Temmuz’un yıldönümü. 15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye’ye bir kâbus yaşatıldı. Ülke milletimizi bölmek, parçalamak, insanlarımızı birbirine düşürmek ve ülkemizi işgal ortamına hazırlamak için bir darbe girişiminde bulunuldu. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın yüce milletimizi meydanlara davet etmesiyle birlikte; milletimiz, demokrasisine sahip çıktı. Vatanına sahip çıktı. Bayrağına sahip çıktı” diye konuştu.

15 Temmuz gününü anma nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler yapıldığını hatırlatan Vali Çakacak, “Biz, Eskişehir Valiliği olarak, 11 Temmuz günü şehitliklerimizi ve şehitlerimizin ailelerini ziyaret ederek anma programlarımıza başladık.

Etkinliklerimiz, 15 Temmuz akşamı Valilik önünde gerçekleştirilecek programla sabaha kadar devam edecektir. Sağlık Bakanlığımızda bu etkinliklere destek vermek amacıyla, İl Sağlık Müdürlükleri kanalıyla vatandaşlarımızı ve tüm kurum temsilcilerini ve çalışanlarını kan bağışına davet etmişler. Bizde, böyle önemli bir günün yıldönümünde, kan vermeyi önemli bir sorumluluk olarak gördük ve kan vermeye geldik. Bu vesileyle, bütün vatandaşlarımıza kan vermenin çok önemli bir görev olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Çünkü burada verilen kanlar, zor durumda bulunan insanların ihtiyaçlarını gideriyor. Kan, bir gün herkese lazım olabilir. Dolayısıyla bu görüşten hareketle, insanlarımızın ve vatandaşlarımız kan verme konusunda daha duyarlı davranmasını bekliyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Daha sonra Vali Çakacak, kan bağışı kampanyasına destek olmak için bir ünite kan verdi. Kan bağışının ardından Vali Çakacak, Kan Merkezi önündeki vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar