14 Aralık 2017 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

750. BAŞARILI LAZER AMELİYATI

Eskişehir Devlet Hastanesi Üroloji Kliniği'nde son 2 yılda halk arasında kansız bıçaksız böbrek taşı ameliyatı olarak bilinen 2 cm'den küçük böbrek taşlarının lazer ile tedavi edildiği Esnek (Fleksibl) Üreteroskopi ameliyatının 750. sinin yapılması münasebetiyle kutlama yapıldı.

Kutlama töreninde, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı ve Hastane Yönetici Vekili Dr.Erdinç Özkurt, Başhekim Yardımcısı Dr.Kürşad Dede, Üroloji Uzmanı Op.Dr.Coşkun Kaya hastane yöneticileri ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

 Op.Dr.Kaya konuşmasında, bu ameliyatlar için gerekli teknolojik alt yapıyı sağlayan hastane yönetimine, ameliyatların yapılmasını sağlayan ekip arkadaşlarına ve hasta bakımından sorumlu tüm servis hemşirelerine teşekkür etti. Aynı zamanda bu ameliyat tipi dışında dünyada uygulanmakta olan tüm taş tedavi yöntemlerini hızlı, etkin ve ücretsiz bir şekilde uygulayabildiklerini belirten Op.Dr. Kaya,  Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözünü haklı çıkarmanın ve hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine klinik olarak ulaşmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri