22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hastanelerimizde Engelli ve Yaşlı Refakat Birimi

Hastanelerimizde Engelli ve Yaşlı Refakat Birimi
  • 18 Haziran 2018 Pazartesi
  • 480 kez okundu

Hastanelerimizde hizmete açılan Engelli ve Yaşlı Refakat Birimi sayesinde engelli ve yaşlı hastalar, refakatçi personel eşliğinde kısa sürede sağlık hizmet ihtiyaçları karşılanarak tedavi olma imkânı buluyor. 
       
İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge’nin girişimiyle doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecede kaybeden engelli vatandaşların sağlık hizmeti ihtiyaçlarını hızlı, verimli ve mağdur edilmeden karşılamalarına yardımcı olabilmek için Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesinden sonra Eskişehir Devlet Hastanesinde ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesin de engelli ve yaşlı hasta refakat birimi oluşturularak engelli ve yaşlı hastalara hizmet verilmeye başlandı.
     
Hastanelerimiz bünyesinde, hayata geçirilen Engelli ve Yaşlı Refakat Birimi sayesinde toplumun en hassas kesimi olan engelliler ve yaşlıların hizmet anlamında işlerini kolaylaştırıyor.
         
Uygulamayı hastanelerde yerinde inceleyen İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge “Uygulamanın kısa zamanda hastalar tarafından benimsendiğini, ,beğeni kazanan bu uygulamanın merkezdeki tüm hastanelerimizde geçerek hizmet kalitemizi arttırmayı planladık, Yaşamın birçok alanında hareketleri kısıtlanan, birçok sorunla karşılaşan engelli ve yaşlı bireylerimize sunulan bu hizmetten yararlanan hastalarımızdan olumlu geri dönüşler aldık. Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanemizde başladığımız uygulamayı Devlet ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizde de başlatarak kent merkezimdeki bütün hastanelerimizde aynı standart hizmeti veriyoruz. Engelli ve yaşlı hastalarımız poliklinik girişinde karşılanıp, yönlendirme, bilgilendirme yapılarak, ihtiyaç duyan hastalara da bizzat refakat edilerek tedavi işlemlerinde yardımcı oluyoruz. Bu uygulama sayesinde engelli ve yaşlı hastalarımızın tedavi ihtiyaçları kısa zamanda sonuçlandırılıyor.  Acil servise ambulans harici kendi imkânlarıyla gelen engelli ve yaşlı hastalar da kapıda karşılanıp içeriye alan engelli ve yaşlı hasta refakat birimimiz, hastaların süratle tedavilerinin yapılması sağlanıyor ”dedi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar