26 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Konferansa Yoğun Katılım

“Romatizmal Hastalıklar Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? ”, “Kalp Hastalıklarından Korunma ve Tedavi” konulu konferans
  
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından  “Dünya Artrit Günü” ve “Dünya Kalp Günü” münasebetiyle halkın bilinçlendirmesi, toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla "Romatizmal Hastalıklar Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?",  "Kalp Hastalıklarından Korunma ve Tedavi"  konularını ele alan konferans düzenlendi.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge yaptığı açılış konuşmasında; ağrı kesici ilaçların kullanımı konusuna dikkat çekerek, her ilaçta olduğu gibi ağrı kesici ilaçlarıda çok gerekli olmadıkça kullanmamak gerekir. Zira ağrı kesicilerin de kısa ve uzun dönem yan etkiler vardır, dedi. Ağrı kesicilerin uygunsuz ve gereksiz kullanımları sonucunda; kalp yetmezliği, hipertansiyon, inme ve mide kanaması gibi yan etkilerinin olduğunu belirterek, doktorlarına danışmadan bitkisel dahil hiçbir ilacı kullanmamaları gerektiğini belirtti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi(ESOGÜ) Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı/ Romatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Doç. Dr. Nazife Şule Yaşar Bilge tarafından ‘’Romatizmal Hastalıklar Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir’’konuları, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi(ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr Prof. Dr. Taner Ulus  tarafından ise ‘’Kalp Hastalıkları ve Tedavi’ ’konularında katılımcılara yaptıkları sunumla  bilgilendirmelerde bulundular.

Yoğun katılımın olduğu “Romatizmal Hastalıkları Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? ”, “Kalp Hastalıklarından Korunma ve Tedavi” konulu konferans soru-cevap bölümüyle tamamlandı..Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar