20 Temmuz 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Öne Çık, Hayat Kurtar! Farklı Ol, Fark Yarat

"Öne Çık, Hayat Kurtar! Farklı Ol, Fark Yarat"  adlı kök hücre bilgilendirme ve bağış etkinliği düzenlendi.

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve Eskişehir Sağlık Çalışanları Derneği (ESÇAD) tarafından organize edilen gönüllü kök hücre bilgilendirme ve bağış etkinliği Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Konferans Salonunda Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge’nin katılımıyla  gerçekleştirdi.

Eskişehir Sağlık Çalışanları Derneği başkanı Füsun Uluşahin yaptığı açılış konuşmasında;  Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılay’ının ortak projesi olan TÜRKÖK hakkında farkındalığı artırmak ve gönüllü kök hücre bağışçılarına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Mustafa Karagülle ise; Kök hücre nakli olarak da adlandırılan kemik iliği naklinin, zarar görmüş kemik iliği kök hücrelerinin yeniden oluşturulması amacıyla kişiye kendinden ya da başka bir uyumlu vericiden sağlıklı kök hücrelerin nakledilmesi olduğunu  belirtti.

Türkök Anadolu Bölge Kan Merkezi Sorumlusu Nejdet Ayduran donör adaylığı, kök hücre, ilik nakli ve kök hücre toplama yöntemleri gibi önemli konularda katılımcılara bilgiler verdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar