23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Saç dökülmesi tedavisinde son teknik: Saç lazeri

Saç dökülmesi tedavisinde son teknik: Saç lazeri
  • 14 Kasım 2018 Çarşamba
  • 1140 kez okundu

Saç lazeri yöntemi ile saç dökülmesinin önüne geçin

Genetik faktörler, hormonal bozukluklar ve stres gibi nedenlerden dolayı saçları dökülen bir çok kişi alternatif tedavilere yöneliyor. Son zamanlarda bu alternatif tedavilerin en çok tercih edilenlerinden biri de saç lazeri. Saçların dökülmesini önleyerek yeni saçlar çıkarmayı vaat eden saç lazeri tedavisini Estecenter Plastik Cerrahi Merkezi Medikal Direktörü İbrahim Çevik anlattı.

Saç dökülmesinde saç ekimi, mezoterapi ve PRP gibi pek çok tedavi yöntemi kullanılıyorken son zamanlarda bu tedavilerin arasına, tıpta birçok alanda kullanılan lazer tedavisi de girdi. Saç lazeri operasyonu, saç gençleştirme ve saç dökülmesi tedavisinde yaygın olarak kullanılmaya başlanan tedavilerden biri. Yıpranmış saç köklerini yeniden güçlendirmeyi vaat eden bu yöntem, cerrahi bir operasyona gerek duyulmaksızın ağrısız ve acısız olarak gerçekleşiyor.

Saç lazeri uygulaması saçların daha dolgun, daha canlı, ve daha parlak görünmesini hedefliyor. Kafanın belli yerlerinde lokalize olmayan kısmi dökülmeler, bu tedavi yöntemiyle kısa sürede ve etkili bir şekilde tedavi edilebiliyor.

Sağlıklı saçlara kavuşmak hayal değil
Saç sağlığının bozulmasıyla birlikte, saçlar parlaklığını kaybeder ve bakımsız bir görünüm oluşturur. Özellikle kadınların çok fazla tercih ettiği saç bakım ürünleri saçta istenilen etkiyi sağlayamaz. Son zamanlarda saç lazeri yıpranmış saçları güçlendirmek ve yeni saç oluşumunu sağlamak için en çok başvurulan yöntemlerden biridir. Saç lazeri tedavisinde diot ışınları düşük dozda ve belli aralıklarla saçlara uygulanır. Lazer tedavisi saç köklerinin protein sentezi ve hücre metabolizmasını uyarır. Ayrıca lazer uygulaması kan akışını da arttırır. Tedavi bitiminde yıpranmış saçlar eski sağlığına kavuşmaya ve saç kökleri de güçlenmeye başlar.,

Yeni saç oluşumu için birebir
Estecenter Plastik Cerrahi Merkezi Medikal Direktörü İbrahim Çevik saç lazeri tedavisinin yeni saç oluşumunu da desteklediğini belirtiyor. Kişilerin saç yapısına göre yüzde 40-50 oranlarında yeni saç oluşumu sağladığını belirten Çevik, tedavinin ağrısız ve acısız yönüne de vurgu yapıyor. Saç lazeri tedavisinin hiçbir yan etkisi olmaması ve tedavinin saç pigmentlerini de uyardığı, dolayısıyla saçlarda oluşan beyazlamayı da azalttığı Çevik tarafından altı çizilen noktalardan biri.

Çevik ‘Saç lazeri uygulaması ile ince ve zayıf yapıda olan saç teli kalınlaşıp canlılık kazanacağı için özellikle belli yerlerde lokalize olmayan kısmi dökülmeler rahatlıkla kapatılabiliyor.’ dedi. Bu tedavi ile saç üretemeyen saç foliküllerinin yeniden sağlığına kavuşarak üretken bir yapı kazandığını, diğer taraftan tek bir saç teli üreten foliküllerin lazer tedavisiyle daha fazla saç teli üretmeye başladığını da vurguluyor.

Saç ekimiyle birlikte de uygulanabilir
Lazer tedavisi ile saç ekimi kombine edilerek birlikte de uygulanabiliyor. Öncelikle Saç lazeri uygulamasıyla saç kökleri diot ışınları ile direkt uyarılıyor ve canlılığını yitirmiş olan saç hücrelerinde organel faaliyetleri artırılarak saçların yeniden çıkması sağlanıyor. Tedaviye öncelikle canlılığını yitiren saçların bulunduğu bölgeden başlanıyor. Lazer tedavisi ile saç kökleri uyarıldıktan sonra saç ekimi yapılırsa çok daha iyi sonuçlar alınabiliyor.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar