17 Şubat 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Okul döneminde çocukların beslenmesi için sağlıklı öneriler

Okul çağında çocukların sağlıklı gelişimi için mucize besin: Peynir!

Uzun yaz tatilinin ardından okulların açılmasıyla birlikte çocuklar için fiziksel, zihinsel ve sosyal olarak gelişimlerinin hızlı olduğu bir dönem başlıyor.  Bu dönemde okulda başarılı olmanın yolu, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasından geçiyor.  Peynire zeka katan Muratbey, tuzu azaltılmış, yüksek kalitede protein ve kalsiyum içeren, D vitamini ile zenginleştirilmiş, nefis peynir çeşitleriyle okul döneminde de çocukların sağlıklı beslenmesine yardımcı oluyor.

Okulların başlamasıyla birlikte öğrencileri ve ebeveynlerini tatlı bir telaş alıyor. Sıcak ve hareketli geçen yaz tatilinin ardından okula ve derslerine odaklanan çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için sağlıklı beslenmeleri de büyük önem taşıyor. Türkiye’de ve dünyada yapılan beslenme alışkanlıkları değerlendirmelerinde, çocukların en sık atladıkları öğünün, günün en önemli öğünü olarak kabul edilen kahvaltı olduğu ortaya çıkıyor. Kahvaltının yanı sıra okulda ara öğünlerde de çocukların sağlıklı beslenmesi gerektiğine dikkat çeken Sağlık Bakanlığı da besleyici değeri yüksek, yüksek kalitede protein ve kalsiyum içeren peynirin çocukların beslenmesinde yer almasını öneriyor.

Muratbey peynirleriyle beslenme çantaları daha eğlenceli

Peynire zeka katan Muratbey, yenilikçi yaklaşımıyla geliştirdiği peynirleriyle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Tuz oranının azlığıyla dikkat çeken hem sürülebilir hem dilimlenebilir Muratbey Sürmeli, peynirin keyifli hali Topi, içerdiği yüksek protein ile çocukların bir numaralı protein kaynağı Muratbey Lor peyniri, dünyanın ilk D vitamini ile zenginleştirilmiş, şekil şekil peyniri Misto ve dünya çapında lezzeti kanıtlanmış Muratbey Burgu çocuklar için peynir yemeyi eğlenceli hale getirerek, okul döneminde sağlıklı beslenmelerine yardımcı olacak. Muratbey peynirleriyle hazırlayacağınız kahvaltıda ve beslenme çantalarında yer vereceğiniz pratik tarifler, çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığını da kolayca kazandıracak. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.