31 Mayıs 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BOTOKS DEYİP GEÇMEYİN !

Medikal Estetik Hekimi Dr.Metehan Özgür konu hakkında bilgiler verdi.

Botoks, botulinum toksini olarak adlandırılır, uygulandığı bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantıyı bloke ederek geçici olarak kasların çalışmasına engel olan bir ilaçtır.Mimik kaslarına uygulanan botoks yüz çizgilerinin giderilmesinin yanı sıra migren,gece diş sıkma ve diş gıcırdatma içinde uygulanan bir yöntemdir.Botoks'un toplum inancına göre yılan zehri olduğu inanışı da yanlıştır.Aynı zamanda Botoks zehir etkisi de yapmaz.

Botoks,alın çizgileri için alına,kaz ayaklarına (göz çevresi için),kaş arasına,boyun çizgilerine, kaşların kaldırılması veya düşürülmesine, burun üzerindeki tavşan çizgilerine, dudak üstündeki dikey çizgilere, dudak köşelerindeki çizgilere uygulanır.Ayrıca çene bölgesindeki gevşeme ve sarkmaları düzeltmek içinde kullanılabilir.

Botoks uygulaması; ilacın, insülin iğnesinden bile ince iğne uçları kullanılarak, etkilemek istediğimiz kasın veya kas gruplarının içine minik enjeksiyonlar şeklinde verildiği, acısız denebilecek basit bir enjeksiyon uygulamasıdır.Uygulandığı bölgede sinirler hareket etmez veya engellenmiş olur. Bu hareket kısıtlılığı kaslara yapışık durumdaki cilt ve cilt altı dokunun da hareketsizliğidir, kas hareketlerinin ciltte yarattığı kırışma görüntüsü ve kırışıklıkların giderek derinleşmesinin önüne geçilmiş olur.Cilt istese de kırışamaz.

Botoks mimik kırışıkları nedeniyle oluşan tüm kırışıklıklar için cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilir.Kalıcılığın kişiye göre değiştiği Botoks,en fazla 8 ay kalıcıdır.Yüz kaslarını çok fazla kullanan kişiler için etkisi daha kısa olabilir.

Botoks sonrası herhangi bir iz oluşması söz konusu değildir.En fazla 10 dakika süren işlem sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Yalnız unutulmaması gereken önemli bir nokta var ki ;Tüm medikal estetik uygulamaları, Tıp Fakültesi mezunu, anatomi bilen, kamu sağlığını koruma bilincine ve komplikasyon yönetimi becerisine sahip tıp doktorları tarafından yapılmalıdır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.