11 Temmuz 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SİSTİTTEN KORUNMAK İÇİN İÇ ÇAMAŞIRI SEÇİMİZİNE DİKKAT EDİN

SİSTİTTEN KORUNMAK İÇİN İÇ ÇAMAŞIRI SEÇİMİZİNE DİKKAT EDİN
  • 2 Aralık 2019 Pazartesi
  • 1430 kez okundu

Çoğunlukla kadınlarda görülen ve halk arasında idrar yansıması ya da idrar yolu enfeksiyonu olarak bilinen sistit, bakterilerin idrar kesesine girmesi ve burada çoğalması sonucu oluşan sağlık problemidir. Genellikle kış döneminde artış gösteren ve kadınların korkulu rüyası haline gelen sistitin oluşmasında hijyenik olmayan tuvaletlerin kullanılması, idrarın uzun süre tutulması, az su tüketimi, genital bölgenin nemli kalması ve kullanılan iç çamaşırı en çok etkili olan faktörler arasında bulunuyor. Kalite ve sağlıklı ürünleriyle iç çamaşırı sektöründe hızla büyüyen Yeni İnci, sistitten korunmak için iç çamaşırı seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sıralıyor.

En doğru tercih pamuklu kumaşlar

Pamuklu kumaşlar doğal ve sağlıklı yapısı nedeniyle iç çamaşırında en çok tercih edilmesi gereken kumaşların başında geliyor. Emici ve nefes alabilen dokusu sayesinde nemi hapseden pamuklu kumaş; bakteri, mikrop ve enfeksiyon oluşumunu engelleyerek sistit gibi birçok hastalığın meydana gelmesini önlüyor. Doğal lifler sayesinde ciltte hava akışı sağlayan kumaş türü, özellikle yaz aylarında ısıyı vücudun dışına taşıyarak serin tutuyor ve ciltte terden kaynaklı nem oluşumunun da önüne geçiyor. Leke tutmayan ve kolay temizlenebilen pamuklu kumaşlar, diğer kumaş türlerine göre daha hijyeniklik sağlıyor. Sık yıkamaya dayanıklı olan ve uzun yıllar kullanılabilen pamuklu ürünler, aynı zamanda yumuşaklığıyla konfor ve rahatlık sunuyor.

Dar iç çamaşırına dikkat

Kıyafetlerin daha hoş görünmesi için tercih edilen dar iç çamaşırı bir süre sonra sağlık açısından tehlikeli hale gelebiliyor. Ciltte hava dolaşımını engelleyen ve nemin tende hapsolmasına neden olan dar iç çamaşırları, bu bölgede bakteri ve enfeksiyon oluşumuna zemin hazırlıyor. Özellikle genital bölgede oluşan mikrop ve bakteriler idrar kesesine birikerek, sistit başta olmak üzere idrar yollarında birçok hastalığı neden oluyor. Bununla birlikte çok sıkı olan çamaşırlar kızarıklık ve tahriş gibi cilt rahatsızlıklarını da beraberinde getiriyor. Bu nedenle iç çamaşırı seçerken doğru beden tercihi yapılmalı ve çok dar ürünlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Güvenilir markaları tercih edin

Doğrudan cilt ile temas halinde olan iç çamaşırı ürünleri seçerken kaliteli ve sağlıklı olmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle renkli ürünlerin üretiminde kullanılan ve kanserojen maddeler içeren azo boyar maddelerden uzak durulmalıdır. Sağlığa zararlı kimyasal maddelerin kullanılmadığı ve azo testinden geçen ürünlerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Bu nedenle güvenilir markalardan alışveriş yapılmalı ve ürünlerin üretiminde kullanılan malzemeler mutlaka araştırılmalıdır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.