20 Ocak 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sivrihisarda Sağlık Konferansı Düzenlendi

Sivrihisarda Sağlık Konferansı Düzenlendi
  • 11 Aralık 2019 Çarşamba
  • 1672 kez okundu

Sivrihisar da Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivitenin Önemi Konulu Konferans Düzenlendi.

Sivrihisar Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen konferans Sivrihisar Belediyesi Konferans salonunda, Sivrihisar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yavuz Selim Pehlivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Mutlu, Aile Sağlığı Merkezi hekimleri,  Okul Müdürleri, Öğretmenler, veliler ve Sivrihisar Devlet Hastanesi,Sivrihisar Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti .

Konferansta Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Dt. Deniz Aktaş tarafından Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı, Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Şilan Sıngın  tarafından Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivitenin Önemi konularında katılımcılara bilgilendirmede bulundular.

Dt. Deniz Aktaş, okullarda uygulanan florürlü vernik uygulamasının ağız ve diş sağlığını korumadaki önemini vurguladı. Dr. Şilan Sıngın, nasıl sağlıklı beslenileceği konusunda bilgi verirken fiziksel aktivitenin hastalıklardan korunmada ne kadar etkili olduğunu anlattı.

Sivrihisar Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Nafiz Başerdem, florürlü vernik uygulaması hakkında İlçedeki okullarda eğitimler düzenlediklerini, 2019 yılında Sivrihisar da yüzde 40'ın üzerinde uygulama oranına ulaştıklarını söyledi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar