3 Ağustos 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Şehir Hastanesi Yanık Merkezi

Eskişehir Şehir Hastanesi bünyesinde 2018 yılı Kasım ayında  hizmet vermeye başlayan yanık ünitesi Sağlık Bakanlığının onayı ile Yanık Merkezi oldu. 12 yatak yatak kapasitesine sahip  yanık merkezi bölgenin yanık hasta sayı ve ihtiyaçlarına uluslararası standartlarda cevap veriyor.

Özellikli tedavi gerektiren yanık vak'alarının ihtiyacını karşılayacak olan Eskişehir  Şehir Hastanesi yanık merkezi, 4 adet 3. derece yoğun bakım yatağıyla birlikte toplamda 12 yatak ile hizmet vermekte olup yüzde yüze yakın doluluk oranı ile çalışmakta. Yanık merkezinde ayrıca  1 adet poliklinik odası, 1 adet pansuman odası, 1 adet hidroterapi yapılan 2 yataklı yıkama ünitesi, 1 ameliyathane, 1 rehabilitasyon odası bulunan merkez  Eskişehir ve bölgedeki yanık vak'alarına değil, ülke genelindeki yanık hastalarına tedavi verecek şekilde tasarlandı.

Eskişehir Şehir Hastanesi Yanık Merkezinde , sorumlu genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Bülent Çağlar Bilgin, Çocuk Cerrahi uzmanı Op. Dr. Sami Apak, Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi ve Plastik Rekonstrüktif ve estetik Cerrahi hekimleri ile kesintisiz hizmet veriliyor,  yanık merkezi alanı içindeki 17 hemşire tüm birimlerde görev yapıyor.

Yanıkların  günlük hayatta karşılaşabileceğimiz en ciddi ve en acı verici yaralanmalar olduğuna değinen Eskişehir  İl Sağlık Müdürü  Doç.Dr.Uğur Bilge,yanığın yeterli tedavi yapıldığında dahi ölüm oranı oldukça yüksek bir travma çeşidi olduğuna değinerek , Yanık gibi özellikli travma çeşidi konusunda hastalara özel bakım ve tedavi planlanması gerektiğini  belirterek  iş kazalarından ya da diğer sebeplerden dolayı meydana gelebilecek yanık vak'aları, bölgenin tek yanık merkezi olan Eskişehir Şehir Hastanesindeki tam teşekküllü yanık merkezinde  tedavi edilecek" şeklinde konuştu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.