12 Temmuz 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Bilge Kurumdaki Bazı Birimleri Ziyaret Etti

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Bilge Kurumdaki Bazı Birimleri Ziyaret Etti
  • 13 Haziran 2020 Cumartesi
  • 16331 kez okundu

Eskişehir İl Sağlık Müdürü  Prof. Dr. Uğur Bilge Kurumdaki Bazı Birimleri Ziyaret Etti

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge pandemi süresince yoğun bir çalışma gösteren Evde Sağlık Hizmetleri, MUSAB ve Engelli Koordinasyon Merkezi ile sağlık çalışanları için Eskişehir Valiliği bünyesinde kurulan Psiko-Sosyal Destek Merkezini ziyaret etti. Ziyaretinde çalışanların görüş ve önerilerini dinleyen  Müdür Bilge, sağlık çalışanlarına gösterdikleri gayret ve verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Bilge;  Evde Sağlık Hizmetleri birimince Covid 19 Pandemi sürecinde var olan evde sağlık hizmeti sunulan hastalara ek olarak 20 yaş altı ve 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan vatandaşlara da Evde Sağlık Hizmeti sunulmaya başlandığını, pandemi sürecinde evde sağlık hizmeti alması gereken vatandaşlara en iyi hizmeti vermeye devam etmek amacı ile evde sağlık personel sayısını arttırdıklarını,  Evde Sağlık Hizmeti yürütülmesinde 94 sağlık personeli(24 doktor, 70 yardımıcı sağlık personeli) , günlük 14 araç ve 17 ekip ile Evde Sağlık Hizmeti verildiğini belirtti.

İl merkezinde 29 Mart-10 Haziran 2020 tarihleri arasında; On Bin 427 vatandaşa Evde Sağlık Hizmeti verildiği ayrıca MUSAB ve Engelli Koordinasyon merkezi olarak da 17 personel ve 6 araç ile İki Bin 433 hastaya nakil hizmeti verildiği, toplam sağlık hizmeti sunulan hasta sayısının ise On iki Bin 860 olduğu belirtti.

Sağlık çalışanları ile sağlık çalışanı yakınları için Eskişehir Valiliği bünyesinde İl Sağlık Müdürlüğünde kurulan Psiko-Sosyal Destek Merkezine başvuran çalışanlar ile Covit pozitif olan sağlık çalışanlarına gerekli desteğin verildiği, pandemi süresince de verilmeye devam edileceğini söyledi.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü  Prof. Dr. Uğur Bilge ayrıca; 1 Haziranda Ülke genelinde geçilen yeni normalleşme döneminde kurallara riayet etmenin Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19)la mücadelede önemli olduğuna değinerek, tedbiri elden bırakmamanın eski normal hayatımıza geçişi hızlandıracağını belirterek, Sosyal mesafe ,doğru maske kullanımı ve Kişisel temizlik kurallarına uyulması gerektiğinin önemli olduğunu  vurgula.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.