19 Eylül 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DOLGULARLA GENÇLEŞME DÖNEMİ!

Zamanı geri alamayacağınıza göre ona ayak uydurmanız gerekiyor. Bunun yolu da yeni estetik müdahalelerden geçiyor. Kısa sürede çizgileri yok etmeyi amaçlayan yöntemlerden birini seçin ve aynadaki görüntünüzle hep dost olun.

Gülünce iyice belirginleşen kırışıklıklar, alnınızdaki çizgiler yaşanmışlıkların hatırası olsa da kaderiniz değil. Estetik dünyasındaki son gelişmelerle hem hızlı, hem acısız, hem de kolay şekilde zamanın izlerini silmek mümkün. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, ince çizgilere dahi rahatlıkla uygulanabilen dolgu yöntemi hakkında bilgi verdi. Yeni tip dolgu maddelerinin üç boyutlu uygulanabildiğini belirten Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, “Cildin en yüzeyel, orta ve derin çizgilerine hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri uygulanabiliyor. Son dönemde oldukça sık kullanılan ince uçlu iğneler ile cildin çok ince çizgilerine de müdahale edilebiliyor” diyor. Yüz bölgesine uygulanan dolgu maddeleri sadece gülme çizgilerine, dudak bölgesine değil, alın, burun kenarı, burun üzeri, çene kenarlarına da uygulanabiliyor. Böylece cilde parlak ve genç bir görünüm kazandırılmış oluyor.

Hücreler de yenilenmeli
Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, “Dolgu maddeleri tüm yüz bölgesine homojen olarak dağıtılıyor. Beyaz tenli, kuru ciltli, güneş ışınlarına uzun zaman maruz kalmış olanlarda göz ve burun çevresindeki kırışıklıklar daha yoğun oluşuyor. Sigara ve kötü beslenme de cildi etkiliyor. Stres ve genetik yapı da önemli. Özellikle burun kökü ve burun üzerinde oluşmuş olan ince çizgileri yok etmek gerekiyor. Kırışıklıklar için dolgu ve botoks yanında cilt altı hücre yenileyici uygulamalar da yapılmalı” diyor.

Kırışıklıklara dur deyin
Dolgu yardımıyla cilt altı dokusunun hidrasyonu da dengelenmiş oluyor. Ayrıca enzim, aminoasit ve anti-aging vitaminler içeren bu dolgular, hyaluronik asit de içeriyor. Kırışıklıkların yoğunluğuna göre 2-3 ampul uygulanabiliyor. Normal dolgulardan farklı olarak 2-3 hafta arayla birkaç seans uygulanması kalıcılığını artırmaya yardımcı oluyor. Kırışıklık oluşmadan önce uygulandığında ise bunların oluşmasını engellemeyi amaçlıyor.

Kaşlara botoks
Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, “Kaş çevresine ve alın bölgesine botoks uygulanıyor. Botoksa rağmen yine de kaşların etrafında kalmış olan ince çizgiler varsa ince uçlarla uygulanan viskositesi düşük olan dolgu maddelerini öneriyoruz. Birkaç seansta bu çizgilerin yok edilmesi amaçlanıyor. Özellikle kaş arasında burun ile alın arasındaki enine ve boyuna çizgileri yok etmek gerekiyor. Bu çizgiler, bakışları ve genel görünümü tamamen değiştirebiliyor. Alın ve göz çevresi kırışıklıklarını tamamen yok etmek bakışları daha dinamik gösteriyor” diyor. Boyun bölgesine de botoks uygulanabiliyor. Özellikle boyun orta bölgesinde orta yaş üzerinde oluşmaya başlayan gevşeklik botoksla önlenmeye çalışılıyor. Botoks, kırışıklıkların açılmasını sağlıyor ancak bunlar derin ve uzun süredir mevcutsa bu durumda dolgu da gerekebiliyor. Sadece botoks uygulamasıyla boyunda genç bir görünüm sağlanabiliyor ancak sarkma ve yaşlanma yoğun ise bu durumda dolgu ve cilt altı vitamin ve enzim içeren solüsyonların da uygulanması gerekiyor. 

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.