21 Eylül 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vatandaşa Koruna Uyarısı: Eskişehir rehavete kapılmasın!

Vatandaşa Koruna Uyarısı: Eskişehir rehavete kapılmasın!
  • 5 Ağustos 2020 Çarşamba
  • 3008 kez okundu

Eskişehir Bilecik Tabip Odası Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Dr. Nesrin Ekici, “Biz hekimler tüm Eskişehir Halkını dikkatli olmaya, rehavete kapılmadan önümüzde uzun bir süreç olduğunun bilinciyle maskelerimizi kurallarına uygun, etkin olarak kullanmaya ve fiziksel mesafeye uyarak, mümkün olduğunca kalabalıktan uzak durmaya davet ediyoruz.” Dedi.

Dr. Ekici açıklamasında şunları söyledi; “Covid-19 Pandemisinin beşinci ayını bitirdiğimiz şu günlerde üzülerek öğrendik ki; İki hekim meslektaşımızı daha pandemiye kurban verdik. Dün Kahramanmaraş’ da Psikiyatri Uzmanı 1985 doğumlu gencecik meslektaşımız Dr. Mustafa Özlü, bugün ise Diyarbakır’ da Kadın Doğum Uzmanı olarak çalışan Dr. Halil Yücel Kutun Covid-19 tanısı alarak vefat ettiler.


Pandeminin başlangıcından bu yana; 26 hekim meslektaşımızı, toplamda ise 51 sağlık çalışanımızı Covid-19 nedeniyle kaybettik.

Normalleşme sürecinde ekonomik kaygılarla turizme yönelik yasakların getirilmemesi, önlemlerin vatandaşın inisiyatifine bırakılması, vatandaşın maskesiz, fiziksel mesafe kurallarına uymadan dolaşması önümüzdeki günlerde pandeminin kontrol edilemez bir noktaya geleceği kaygısı uyandırmaktadır. Şu an bile bir ay öncesine göre bölgemizde ve tüm ülkede vaka sayılarının iki katına yükseldiğini gözlemekteyiz.

Biz hekimler tüm Eskişehir Halkını dikkatli olmaya, rehavete kapılmadan önümüzde uzun bir süreç olduğunun bilinciyle maskelerimizi kurallarına uygun, etkin olarak kullanmaya ve fiziksel mesafeye uyarak, mümkün olduğunca kalabalıktan uzak durmaya davet ediyoruz.


Covid-19 pandemisi nedeniyle kaybettiğimiz başta meslektaşlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.”

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.