21 Eylül 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KABURGA KIKIRDAĞINDAN YENİ BURUN OLUŞTURULDU

Eskişehir Şehir Hastanesi K.B.B. kliniği olarak özellikli sağlık hizmetine devam ediyoruz. Kliniğimiz doktorlarından Op.Dr.Ali ALAİYE ye başvuran bir hastamız, 2 yıl önce başka bir hastanede Septoplasti olarak adlandırılan burun içerisinden kıkırdak ve kemik ameliyatı geçirmişti. Ancak hastamızda burundan nefes alma problemleri devam etmiş, aynı zamanda da burun sırtında çökme olarak ifade ettiği şekil problemi gelişmişti.

Bu şikayetlerle tarafımıza başvuran hastanın muayenesi yapıldı. Hastanın detaylı değerlendirilmesi ve görüntüleme işlemleri sonrasında hastamıza revizyon burun ameliyatı planlandı.Ameliyatta burun içerisinde yeterli kıkırdak doku olmadığı görüldü .Burun yapısını yeniden inşaa etmek ve kıkırdak desteğini sağlamak için hastamızın kaburga kıkırdağından bir parça alınarak hastamıza yeni bir burun yapıldı.

Ameliyatı yapan K.B.B. uzmanı Op. Dr. Ali ALAİYE ''Genelde, burun ameliyatlarında her şey yolunda gittiği takdirde ameliyat olduğu günün ertesi sabahı hastalarımızı taburcu etmekteyiz. Ancak taburculuk süresinin hastaya ve izolasyon koşullarına göre de değişebileceğini ifade etti. Bu hastamız yaklaşık 1 hafta içinde burun kalıbı, dikişleri ve burun bantları alınıp normal hayatına sağlıklı olarak dönebilmiştir. Hastamız şuan burun görüntüsünden ve nefesinden çok memnun olduğunu ifade etmektedir.

Op. Dr.Ali Alaiye hastanemizde özellikli işlemlerin yapılmasında desteği olan sağlık yöneticilerine ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkürlerini bildirdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.