26 Kasım 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR’DE İLK KEZ EPİKARDİYAL ABLASYON AMELİYATI YAPILDI

ESKİŞEHİR’DE İLK KEZ  ESOGÜ SAĞLIK, UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KARDİYOLOJİ ANABİLİM DALI TARAFINDAN BAŞARILI ŞEKİLDE  EPİKARDİYAL ABLASYON AMELİYATI YAPILDI

Eskişehir’de ilk kez ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ve Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ile Hacettepe Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Elektrofizyoloji Ünitesi Öğretim Üyelerinin katılımlarıyla başarılı bir şekilde göbekten Epikardiyal Ablasyon (Yakma tedavisi) uygulanmıştır.

İskemik olmayan Kardiyomiyopati hastalığı olan, kalbinde pil bulunan şok özelliği olan ve ölümcül bir ritim bozukluğu olan Ventriküler Taşikardi  nedeniyle çok kez  şok alan hastanın ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir. 

İşlem, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi  Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Taner ULUS, Doç. Dr. Muhammet Dural, Dr. Ahmet Serdar YILMAZ, Dr. Ezgi ÇAMLI ve Anestezi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Dilek CEYHAN ve Dr. Öğr. Üy. Ferda YAMAN tarafından  Hacettepe Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Kudret AYTEMİR ve Doç. Dr. Hikmet YORGUN’un katılımlarıyla gerçekleşmiştir. Yapılan işlem öncesi kalp uyarımlarıyla Ventriküler Taşikardi atakları olan hastada Ablasyon sonrası Taşikardi atakları tekrar  etmemiştir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi  Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi  Kardiyoloji Anabilim Dalı, Elektrofizyoloji laboratuvarı kompleks ve ölümcül ritim bozuklukları olan bu gibi hastalardaki Ablasyon tedavisinde önemli bir merkez olup, çevrede bu işlemin yapıldığı tek merkez konumundadır.

 

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.