17 Nisan 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehir Hastanesi’nin TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARINA YOĞUN İLGİ

Eskişehir Şehir Hastanesi’mizde uygulanan alternatif tıp uygulamalarından olan ‘akupunktur’ ve 'ozon' tedavisine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Vatandaşların geçmiş zamanda özel kliniklerde yüksek ücretler ödeyerek uyguladıkları tamamlayıcı tıp yöntemleri şehir hastanelerinde öne çıkmaya başladı. Vatandaşların daha uygun ücretler ödeyerek tedavi olması kısa sürede yoğunluk ve ilgi oluşturdu. Özel sağlık kuruluşları tarafından uygulanan yöntemlere hastanemizde de ulaşmaya başlayan vatandaşlar yapılan hizmetlerden son derece memnun.

Eskişehir Şehir Hastanemiz de uyguladığı alternatif tıp yöntemlerinde bölgesinde öne çıkmayı başardı.
Ozon tedavisinin yanı sıra akupunktur tedavisi de uygulanan hastanemize vatandaşlar bir çok ilden gelmeye başlamıştır.

“Migren, bel ağrısı, kireçlenme gibi bir çok rahatsızlıkta kullanılıyor”

Eskişehir Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Ekim, yaklaşık 3 yıldır uygulamayı hastanede kullandıklarını söyledi.

Hastanede vücut akupunkturu, kulak akupunkturu ve skalp akupunkturu şeklinde uygulamalar yaptıklarını ifade eden Ekim, “Özellikle migren, boyun ve bel ağrısı, kireçlenme, bağırsak sisteminde sorunları olan, alerjisi olan ve fibromiyalji sendromu olan hastalarında kullanıyoruz. Tedavilerimizde başarılı sonuçlar almaktayız. Akupunktur ağrı eşiğini yükseltir, ağrıyı azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir, otonom sinir sistemini düzenler ve alerjik reaksiyonları azaltır” dedi.

“2014 yılında çıkarılan kanunla böyle imkanımız oldu”
Hastanede yapılan tedaviler hakkında konuşmasına devam eden Doç. Dr. Ekim, “Geleneksel tamamlayıcı tıp uygulamaları (GETAT) sağlık bakanlığımız bize bu konuda yardımcı oldu. 2014’te kanunu çıkartarak bize böyle bir imkan sağladı. Ağrı tedavisinde çaresiz kaldığımız çok hasta vardı. Bu tarz hastalarımızda gerek akupunktur gerek ozon tedavileriyle başarılı sonuçlar alıyoruz. Bu tedavilerin ulaşılabilir olmasına katkı sağladığımız için bizde mutlu oluyoruz. Bizim burada ozon tedavisi, akupunktur tedavisi gibi iki tedavi yöntemini de GETAT kapsamında yapma imkanımız var. Hastaların ilgisi çok fazla. Hele ki koronavirüs sürecinden sonra ilgi daha da arttı. Tedavilerin bağışıklık sistemine olan olumlu etkilerinden dolayı çok güzel sonuçlar alıyoruz ve hastalarımız da çok memnun. Bizlerde tedavilerimizin sonucunu görmekten çok mutluyuz.”

şeklinde belirtti.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar