22 Eylül 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehir Hastanesi’nden İddialara Yanıt!

Eskişehir Şehir Hastanesi'den yazılı bir açıklama yapılarak, bazı yayın organlarında yer alan iddialara cevap verildi.

KAMUOYUNA DUYURU

Çeşitli basın organlarında hastanemiz ilgili yer alan "Koronavirüs şüphesi taşıyan pozitif olan ya da olası pozitif olan ve müdahale gereksimi olan hastaların sağlık hizmeti alamadığı ya da gitmemeleri gereken normal acil servislere gittikleri, COVID-19 Acil servisinde muayene edilmediği ve COVID-19 acil servisin kapatıldığı " iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Mart 2020 tarihinden itibaren aktif ve gayretli bir şekilde COVID-19 mücadelesini sürdüren Hastanemiz, arkasında Bakanlığımızın etkin mücadele planını alarak  sadece COVID-19 Yoğun Bakım ve Servislerinde değil COVID acil-poliklinik alanlarında da sağlık hizmet sunumunu yapmaya 7/24 devam etmiş ve etmeye devam etmektedir. Bahsedilen haber metninde 'Ağır COVID hastaları hem acil sağlık hizmeti alamıyor hem de evlerine dönerek yada normal servislerde hastalığı bulaştırmaya devam ediyor ' şeklindeki suçlayıcı nitelikteki yazılar hastanemizin Eskişehir halkına sunduğu çalışmaları gölgelemekte ve gerçek dışı iddialar olarak öne sürülmektedir.
Zira hastanemizde 2021 Temmuz ayında COVID acil servise 160 hasta başvurmuştur. Bu hastalar Acil Tıp uzmanları tarafından iddia edildiği gibi Genel Acil alanlarında değil, COVID-19 için ayrılmış özel alanlarda değerlendirilmiştir. Hastaların 84 tanesi COVID Servis ve Yoğun bakımlara yatırılmıştır. COVID Acile başvuran hastalar 7 gün 24 saat esasına bağlı olarak, Bakanlığımızın Genelgeleri ve hastanemiz İç Tamimine uygun olarak görevli hekimler tarafından tetkik ve tedavi edilmektedir.  Hastanemizde ayrıca haftanın 7 günü 08.30-24.00 saatleri arasında COVID-19 poliklinikleri tatil/bayram günleri ayırt etmeksizin hizmet vermektedir. Temmuz ayında yaklaşık 10 bin 500 hasta COVID-19 polikliniklerinde muayane olmuş ve 190 hastanın hastaneye yatışı gerçekleşmiştir. Temmuz ayında Acil servis alanlarımızdan yaklaşık 22 bin hasta sağlık hizmeti almıştır.

Hastanemiz Dünyamızı ve Ülkemizi sarsan pandemi ile ilk günden beri mücadele ederken, hastalarımızın sınırsız sağlık hizmeti alması adına tüm sağlık personelimizin planlaması yapılmış, hastanemiz değişen tüm dinamik koşullara uyum sağlayacak sağlık sunum gayretini göstermiş ve göstermeye devam edecektir. Bu COVID-19 Acil Servisi için de kesintisiz olarak devam etmiş ve edecektir.

Amacımız sadece pandemide sağlık hizmetini sunmak değil, topyekün bir mücadelenin neferi olarak ön saflarda yer almaktır.

Bu konuda tüm gayretimizle çalıştığımızdan şüphe duymamanızı dileriz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Eskişehir Şehir Hastanesi
Başhekimliği

#eskisehirsehirhastanesi
#eskisehirilsaglikmüdürlügü

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar