25 Nisan 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi genç yeteneklere ev sahipliği yaptı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 yılı Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışması İç Anadolu Grup Elemeleri,  Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sinema Anadolu’da 21 Mart Salı günü gerçekleşen yarışmanın ilk gününde, Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması il birincileri yarı finale kalabilmek için yarıştı. Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Serdal Eravcı ve Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy da yarışmacıları izleyenler arasındaydı.

"Gençliğimizi hazine olarak görüyoruz"

Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Serdal Eravcı, “Kültür ve sanatın şehri Eskişehir’de, böyle bir etkinlik yapmaktan çok mutluyuz.” diyerek kültür ve sanat alanında yarışma yapmanın amaçlarından bir tanesinin de yarışmalar vasıtasıyla gençleri müzik, şiir ve tiyatroyla buluşturmak olduğunu belirtti. Kültür ve sanatın toplum için önemli olduğunu vurgulayan Eravcı, “Gençleri gerçekten sevgi dolu ve parlak bir yarına ulaştırmak amaçlarımızdan bir tanesi. Biz, gençliğimizi geleceğimizin hazinesi olarak görüyoruz.” diye konuştu.

Yarışmanın ilk ayağı olan Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği yarışmasında; “18-21/22-29 yaş solo kız-erkek”, “ses ve solo çalgı” dallarında İç Anadolu Bölgesi il birincileri, yarı final için Türk sanat müziği, Türk halk müziği ve geleneksel Türk müziği alanlarında eserler seslendirdi. Yarışmanın jüri üyeliğini Doç. Dr. Uğur Işıldar, Prof. Dr. Hasan Arapgirlioğlu ve Yrd. Doç. Dr. Vasfi Hatipoğlu yaptı.

Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma Yarışması 22 Mart Çarşamba günü, Gençlik Merkezleri Arası Tiyatro Yarışması ise 23 Mart Perşembe günü Sinema Anadolu’da gerçekleştirilecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar