25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Halk Merkezlerindeki yıl sonu sergisi devam ediyor

Halk Merkezlerindeki yıl sonu sergisi devam ediyor
  • 17 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 3035 kez okundu

Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Halk Merkezleri, ürettikleri el emeği ürünlerden yıl sonu sergisi açtı.

Gökmeydan, Vadişehir, Ihlamurkent, Büyükdere ve Orhangazi Halk Merkezlerinde açılan yıl sonu sergilerine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’ta katıldı. Tek tek halk merkezlerindeki yıl sonu sergilerini gezen Başkan Kurt, kursiyerlerin el emeği, göz nuru olarak ürettikleri ürünleri inceledi. Kursiyerlerden yaptıkları; dekoraktif örtüler, örgü, resim, 3 boyutlu şekillendirme, giyim, keçe, bez bebek ve iğne oyaları hakkında bilgi alan Başkan Kurt, sergi sonrasında sergiye katılanlarla toplu fotoğraf çektirdi.

BAŞKAN KURT:“BURASI GERÇEKTEN HALKIN”
Başkan Kurt, katıldığı sergilerde el emeği ürünlerini üreten kadınları tebrik etti. Halk Merkezlerinin gerçek sahiplerinin halk olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Sizler tarafından üretilen ürünleri sergileyeceğiz. Ben bu ürünlerin çok başarılı olduğuna inanıyorum. Halk Merkezleri her mahallede yapabileceğimiz ölçüde halk ile belediyeyi kaynaştırmak adına kurduğumuz merkezler. Burada seneye daha iyi olmak için hangi olumsuzluklarının yaşadığını, hangi olumlulukların yaşandığını sizden alacağız. Burası gerçekten halkın. Çocuklar ve kadınlar için üretilmiş bir merkezlerdir. Bunu sonuna kadar kullanın. Her türlü işinizi burada yapın. Gününüzü bile burada yapın. Biz o kadar netiz. Biz sizinle kaynaşmak, iç içe olmak istiyoruz. Buradan öğrendiklerimizin bize ekstra katar. Ben hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan Büyükdere Halk Merkezi’nde ‘halk oyunu’ kursu öğrencileri, halk oyunu gösterisi yaptı. Miniklerin gösterisi izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar