25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Türk Dünyası Vakfı 14. Eğitim Reformu Girişimindeydi

Türk Dünyası Vakfı 14. Eğitim Reformu Girişimindeydi
  • 18 Mayıs 2017 Perşembe
  • 2751 kez okundu

Çocuğun ve toplumun gelişimi için eğitimde yapısal dönüşüme nitelikli veri, yapıcı diyalog ve farklı görüşlerden ortak akıl oluşturarak katkı yapan bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir girişim olan Eğitim Reformu Girişimi’nin 14.sü Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte Türk Dünyası Vakfı “Bana Bir Hikaye Yaz” projesi ile yer aldı.
 
Türkiye’nin önde gelen vakıflarının desteklediği bir girişim olmasıyla Türk sivil toplumu için iyi bir örnek niteliğinde olan Eğitim Reformu Girişimi’nde Vakfımızın 60 kişinin yer aldığı  hikaye yazma atölyesinin de içinde bulunduğu toplam 157 atölye çalışması gerçekleştirildi. 9401 başvuru arasında ön eleme, hakem değerlendirmesi, seçici kurul değerlendirmesi, puanlama anahtarı ve çağırılacak eğitimde iyi örneğin belirlenmesi aşamaları ile nitelik değerlendirmesi sonrasında programa dahil olmaya hak kazanan projemiz için açılan stantta 300 kişiye kitap dağıtıldı.
 
Eğitim Reformu Girişimi kapsamında 2003 yılından bu yana “herkes için kaliteli eğitim" vizyonu doğrultusunda araştırma, savunu ve eğitim çalışmaları sürdürülmekte ve 2004 yılından bu yana her yıl Eğitimde İyi Örnekler Konferansı düzenlenmektedir. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın düzenlenme amacı, üreten ve iyi örneklerini paylaşmak isteyen eğitimcilerin bir araya gelmesini sağlayacak yeni platformlar oluşturmaktır. İyi örnek sunuşlarının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yuvarlak masa toplantıları ve özel oturumlarla zenginleştirilen konferanslar, katılımcıların eğitime ilişkin farklı konularda yüz yüze tartışma fırsatı bulabildiği diyaloglara zemin hazırlamaktadır. 1541 sunum ve 14232 katılımcının yer aldığı 14. Eğitim Reformu girişimi, Türkiye’nin en çok katılımlı eğitim konferansı olma özelliğini göstermiştir.

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar