19 Haziran 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN SEZON SONU KONSERİ

Bu yıl 42. Sanat yılını idrak eden şehrimiz Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu; 21 Mayıs 2017 Pazar gecesi saat 20.30 da Hasan Polatkan Kültür Merkezi Konser Salonunda Şef Hüseyin ERBAY yönetiminde vereceği konserle, hem sezona veda edecek hem de 42. Sanat Yılını dolduracak. Konserin birinci bölümü ACEMKÜRDİ eserlerden oluşacak. Bölüm solistleri Hakan KAFKAS, Suzan URGAN, Adalet ORAK, Haşim DEDE ve Mustafa TOYGU. Konserin ikinci bölümü NİHAVEND ve ACEMAŞIRAN eserlerden oluşacak. Bu bölüm başında saz sanatçıları tarafından icra edilecek. Nihavend Saz Semaisi ödüllü bir beste. Koro Şefi Hüseyin ERBAY’a ait NİHAVEND SAZ SEMAİSİ Mayıs 1991 yılında Üsküdar Musiki Cemiyeti’nin 75. Sanat yılını kutlama nedeni ile açılan Türkiye çapında ki  SAZ ESERLERİ BESTE YARIŞMASINDA 228 eser içinde İKİNCİLİK  kazanmış bir eser. Bölüm solistleri ise,  Gülşah ZAFER,  Gökçe GÖKBEN  ve Yunus BİLGİÇLİ.

Konserin finalini ise; TRT Ankara Radyosu’nun çok sevilen sanatçılarından Özant KOÇ yapacak. Özant KOÇ ‘un seçtiği birbirinden nadide eserlerle sanatsever Eskişehirlilere   sanat müziği ziyafeti çekecek.
 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar