11 Aralık 2017 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Moskova Çaykovsky Konservatuvarı’nda Konser

Moskova Çaykovsky Konservatuvarı’nda Konser
  • 19 Haziran 2017 Pazartesi
  • 2700 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Prof. Gülen Ege Serter ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu M. Çetin Ceviz 14 haziran 2017 tarihinde Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı Myaskovski Salonu'nda birlikte harika bir konser gerçekleştirdi. Konserde kendilerine piyanist Elizaveta Mazalova eşlik etti.

 Moskova'da gerçekleşen konsere sayın Büyükelçimiz Hüseyin Diriöz, Sayın Elçi Müsteşar Cenk Uraz ve eşi Aslı Uraz, Sayın Askeri Ateşe Amiral Haluk Baybaş ve eşi Nilgün Baybaş'ın yanı sıra Çaykovski konservatuvarı öğretim üyeleri, öğrencileri ile Rus ve Türk müzikseverler katıldı.

 İki sanatçımız da önce Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda daha  sonra Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda büyük virtüöz David Oistrakh'ın son öğrencilerinden Prof. M.A.Gorsdiner'in sınıfında eğitim aldılar. Anadolu Üniversitesi'nde okurken Prof. Gülen Ege Serter'in öğrencisi olan Çetin Ceviz konser öncesinde yaptığı konuşmada "Türkiye'deki hocası ile aynı sahneyi paylaşırken Moskova'da her ikisinin de öğretmeni olan Gotsdiner'in salonda onları izlemesinin kendisi için ne kadar büyük bir gurur olduğundan” bahsetti. Sanatçılarımız dinleyicilere Bach, Sarasate, Brahms ve Yalçın Tura'nın eserlerini seslendirdiler.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri