20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehirliler Masala DOYDU

Eskişehirliler Masala DOYDU
  • 7 Ağustos 2017 Pazartesi
  • 2989 kez okundu

Masal Şatosu’nun düzenlediği ‘Ağustos’ta Masallar ve Oyunlar’ın ilkinde çocuklar ve ebeveynleri, ‘Meşe Palamudu Macanda’ isimli masalı birlikte dinleyerek, oyunlar oynadılar, kozalaktan sincap yaptılar.

Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, çocuklara ve ebeveynlerine birlikte eğlenmenin ve oynamanın mutluluğunu yaşadılar. Ağustos ayı boyunca gerçekleşecek etkinliklerin ilk haftasında Masal Şatosu ziyaretçileri, birbirinden farklı masal, oyun ve el becerisiyle inorganik oyuncaklar tasarladı.
                   
Masal Şatosu Çocuk Kulübünde gerçekleştiren etkinliğe çeşitli yaşlarda 15 çocuk ve anne-babaları katıldı. İlk etkinlikte masal anlatıcısı, ‘Meşe Palamudu Macanda’ isimli masalda Palamut Macanda ve Sincap Tuti'nin hikâyelerini anlattı. Masalı dinleyenler Masal Şatosu çalışanlarının yönlendirmesiyle daha sonra yaratıcı düşünme ve yaratıcı drama yeteneklerinden faydalanarak hem oyun hem de el becerilerini gösterme fırsatı buldular.
                   
Masaldaki kahramanlar Palamut Macanda ve Sincap Tuti'nin yerine geçen çocuk ve yetişkinler oyunlarla hem eğlendi, hem de ormanları, içinde yaşayan pek çok canlıyı anımsarken, kozalak ve çeşitli inorganik malzemelerden kendi sincaplarını yaptılar.
    
Ağustos ayı boyunca devam edecek etkinlikler her hafta cumartesi  günleri saat 15.00'te yapılacak. 12- 19- 26 Ağustos Cumartesi günleri saat 15.00’ de yapılacak etkinlikler her yaştan herkese açık ve katılım ücretsiz.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar