16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Uluönder Camiinde Cami-Engelli Buluşması Yapıldı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Tepebaşı İlçesi Uluönder Camiinde “Engelsiz Cami, Engelsiz İbadet” çağrısıyla yapılan programda konuşma yapan İl Müftüsü Bekir GEREK; Camilerin günlük hayatımızda en az beş defa yeri olduğunu belirterek Camiler Haftasının toplumda bir bilinç oluşturmak için ve unutulan değerleri yeniden hatırlatmak için kutlandığını belirtti.

Bu haftanın en önemli konularından birisininde “Engelsiz Camii ve Engelsiz İbadet” olduğunu belirterek camilerimizde engellilerin rahatlıkla abdest alabileceği, camiye ulaşabileceği mekanların oluşturulmaya başlandığını, görme ve işitme engellilere yönelik Kur’an Kurslarının açıldığını, işitme engellilere yönelik hutbelerin tercüme edildiğini belirtti. Programda emeği geçenlere teşekkür etti.

İşitme engelliler, Uluönder Camii Kur’an Kursu Öğreticileri yönetiminde birbirinden güzel ilahiler söyleyerek kabiliyetlerini ortaya koydular.

İl Müftüsü Bekir GEREK, bu güzel programdan dolayı İlçe Müftü Vekili Ziya ALBAYRAK ve ekibini tebrik ederek öğrencilere teşekkür etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar